Gjiko sërish në telashe për kapjen e peshkaqenit dhe këtë herë është serioze (FOTO/VIDEO) – AlpeGossip
Gjiko sërish në telashe për kapjen e peshkaqenit dhe këtë herë është serioze (FOTO/VIDEO)

Gjiko sërish në telashe për kapjen e peshkaqenit dhe këtë herë është serioze (FOTO/VIDEO)

U duk sikur me videon ku kërkoi të falur, Gjiko iu largua telasheve që i dolën gjatë pushimeve në Maldive. Reperi nga Kosova ishte në një ishull privat atje bashkë me partneren e tij Elita por një gjest i gabuar i ka kushtuar shtrenjtë. Gjiko ka peshkuar një peshkaqen, i cili konsiderohet si një specie e rrallë. Menjëherë videoja e postuar nga ai vetë, bëri xhiron në rrjetet sociale duke rënë në dorë edhe të instruktorit zhytës profesionist Shaff Naeem. Pas një videoje ku reperi shqiptar kërkonte falje, gjithçka u qetësua por jo. Shaff Naeem i cili kishte hequr videon ku Gjiko kapte peshkaqenin, e ripostoi sërish atë.

Arsyeja që po e bën është se nga reperi nuk i ka ardhur asnjë video mesazh, ku kërkohet vetëdisimin për mbrojtjen e këtij peshkaqeni të rrallë në Maldive.“Mirë e hoqa këtë video pasi Gjiko kërkoi falje dhe tha se do të më mbështesë për të ndihmuar në krijimin e vetëdijes dhe mbrojtjen e peshkaqenëve. Pasi u hoq video, ai asnjëherë nuk iu përgjigj asnjë mesazhi. John Thet madje i dha atij mundësinë për të marrë pjesë në hapjen e ADEX2018 dhe për të dhënë një bisedë apo një mesazh video, për të cilën ai kurrë nuk u përgjigj. Mendoj se është koha që ai të dijë se jam serioz për gjërat.

Ok…I removed this video after Gjiko apologised and said he will support me to help create awareness about Sharks. After the video was removed he never replied to any of our messages. John Thet even gave him the opportunity to attend the opening of ADEX2018 and give a talk or a video message, to which he never responded. I think it's high time he knows that I'm serious about things. So…ladies and gentleman…here's GJIKO fishing out a Blacktip Reef Shark and throwing it onto the sand. Please share as much as you can! Thank you!!!Whale Shark Network Maldives Shark Online Shark Week SharkCare Ocean Ramsey Water Inspired National Geographic Discovery BBC News Sky News PADI Project AWARE Foundation World Adventure Society IUCN Maldives IUCN The Global Diving Community Blick MaldivesTourismUpdate.com

Gepostet von Shaff Naeem am Sonntag, 15. April 2018