GJINO feston ditëlindjen, shikoni si duket aktori i njohur sot (FOTO) – AlpeGossip
GJINO feston ditëlindjen, shikoni si duket aktori i njohur sot (FOTO)

GJINO feston ditëlindjen, shikoni si duket aktori i njohur sot (FOTO)

Personazhi i Gjinos në filimin “Përrallë nga e Kaluara”, është një nga më të pëlqyerit për publikun shqiptar.

Ai është interpretuar nga aktori vlonjat Admir Sorra, i cili ditën e sotme feston datën e lindjes.
Për shumë shqiptarë tashmë është shumë e vështirë për ta njohur, “Gjinon” pasi ai është shumë ndryshe nga ai që ne kemi parë në film.

Më poshtë foto të aktorit Admir Sorra ditët e sotme dhe kur interpretonte Gjinon:

Por në këtë datë feston datën e lindjes edhe një nga aktorët e humoristët emblematik të Vlorës, Agron Hamo.

Ky i fundit është anëtar i grupit të parodistëve të Vlorës, aq shumë të njohur në të gjithë Shqipërinë.