Protesta e 27 janarit, aktori i njohur këshillon: Për karrigen e Lulzim Bashës mos dil, por… – AlpeGossip
Protesta e 27 janarit, aktori i njohur këshillon: Për karrigen e Lulzim Bashës mos dil, por…

Protesta e 27 janarit, aktori i njohur këshillon: Për karrigen e Lulzim Bashës mos dil, por…

Aktori i njohur i humorit Juljan Deda ka parashruar disa arsye se pse shqiptarët duhet të protestojnë në 27 janar.

“Nëse nuk ke asnjë arsye për të protestuar, mos dil”, shprehet aktori, ndërsa thekson se edhe për karriegen e Lulzim Bashës nuk duhet dalë, siç thotë ai.

E plotë:

Per 27 Janarin….!

Nese nuk ke asnje arsye per te protestuar, mos dil. Nese ke shume te tilla, dil ne proteste. Nese ke me shume lek ne xhep, mos dil. Nese nuk ja del te mbyllesh muajin, dil. Nese paguan me pak taksa, mos dil. Nese paguan me shume, dil. Nese s’te behet vone per çmimin e rritur te uje/drita, mos dil. Nese ia heq gojes se kalamajve per te paguar faturat, dil dhe bertit fort. Nese te pelqen aroma e hashashit, mos dil. Nese te shqeteson droga si fenomen sepse mund te ndikoje direkt tek femijet e tu, dil. Nese ndjehesh i trajtuar mire, mos dil. Nese je i neperkembur dhe i pa begenisur, dil.

P.s. Per karrigen e Lul Bashes, apo te ndonje politikani tjeter mos e bej, as une s’dal per kete, sepse kemi kohe, karrigia e Lulit diskutohet ne 2021-shin.