GUXIM DHE NGJYRA/ Ja çfarë veshën yjet në mbrëmjen e CFDA Awards – AlpeGossip
GUXIM DHE NGJYRA/ Ja çfarë veshën yjet në mbrëmjen e CFDA Awards

GUXIM DHE NGJYRA/ Ja çfarë veshën yjet në mbrëmjen e CFDA Awards

Eventi i përvitshëm CFDA Fashion Awards, bën bashkë dizajnerat amerikan dhe punët e tyre më të mira në industrinë e modës, prezantuar nga personazhë të famshëm të artit.

Fituesit e çmimeve kryesore të CFDA-së janë:

Dizajneri amerikan i vitit për veshjet e grave: Christopher John Rogers për Christopher John Rogers

Dizajneri amerikan i vitit për veshjet e burrave: Emily Adams Bode për Bode

Dizajneri amerikan i vitit për aksesorë: Telfar Clemens for Telfar

Dizajneri i ri më i famshëm amerikan i vitit: Edvin Thompson për Theophilio

Ikonë mode: Zendaya

Fytyra e vitit: Anya Taylor-Joy

Tapeti i kuq i këtij viti solli një frymë të re, të guximshme dhe “të gjallë”, por më mirë se përshkrimet flasin vetë pamjet e të ftuarëve!

1.Zendaya

Veshue me Vera Wang dhe aksesorë Bulgari

Çfarë veshën yjet në mbrëmjen e CFDA Awards

2.Emily Blunt

Veshur me kostum Christopher John Rogers dhe aksesorë Bulgari

Çfarë veshën yjet në mbrëmjen e CFDA Awards

3. Anya Taylor-Joy

Veshur me Oscar de la Renta, aksesorë Tiffany & Co. jeëellery; kapelen nga Gigi Burris dhe këpucët nga Stuart

Çfarë veshën yjet në mbrëmjen e CFDA Awards

4. Iman

Çfarë veshën yjet në mbrëmjen e CFDA Awards

5.Emily Ratajkowski

Veshur me Miu Miu

Çfarë veshën yjet në mbrëmjen e CFDA Awards

6.Ciara

Veshur me Tom Ford, byrzyklyk nga David Yurman bracelet dhe vathët nga Le Vian

Çfarë veshën yjet në mbrëmjen e CFDA Awards

7.Ashley Olsen

Veshur me The Row

Çfarë veshën yjet në mbrëmjen e CFDA Awards

8.  Drew Barrymore

Veshur me Christian Siriano dhe bizhuteri Lorraine Schëartz

Çfarë veshën yjet në mbrëmjen e CFDA Awards

9.Cara Delevingne

Çfarë veshën yjet në mbrëmjen e CFDA Awards

10. Aurora James

Çfarë veshën yjet në mbrëmjen e CFDA Awards

Burimi: Who What Wear