Guxim i madh t’i presësh flokët shkurt. Jo vetëm kaq, këto vajza patën dhe shije (FOTO) – AlpeGossip
Guxim i madh t’i presësh flokët shkurt. Jo vetëm kaq, këto vajza patën dhe shije (FOTO)

Guxim i madh t’i presësh flokët shkurt. Jo vetëm kaq, këto vajza patën dhe shije (FOTO)

Floku është gjysma e bukurisë po s`është e thënë që të jenë të gjatë pa të dukesh bukur. Po dite t`i rregullosh mirë, mund të dukesh përveçse bukur, edhe në modë. Po stili nuk mjafton. Duhet guxim për të parë përdhe flokët e tu. Guxim që nuk i ka munguar shumë nga vajzave të njohura shqiptare.

(Valbona Selimllari)
Kush e ka harruar Valbona Selimllarin me flokë të shkurtra? Ajo i preu menjëherë pasi fitoi Miss-in dhe kur dozëroi kurorën, vitin tjetër i kishte fiks si çun. Te Miss-i i kishte gufuar pak balluket, kurse në një set fotosh uk ishte lodhur fare.

(Estela Ujka, foto nga Instagrami)

(Estela Ujka dhe familja, foto nga Instagrami)

(Estela Ujka, foto nga Instagrami)
Si çun i preu edhe Estela Ujka. Madje i bëri të verdha. Dhe me thënë të drejtën i shkonin dhe e tregonin më të vogël. Edhe me fund e vathë, sërish dukej mirë.

(Monika Lubonja, foto nga Instagrami)
Po Monika Lubonjën e mban mend me flokët e shkurtra?

(Jonida Maliqi, foto nga Google)
Po nëse këto vajzat e tjera mund t`i kishe harruar, askush nuk i harron ndryshimet e Jonidës. Ku ka eksperimentime flokësh, ajo është gati. I ka bërë edhe të shkurtra. S`mund të mos e provonte këtë.

(Ingrit Gjoni, foto nga Google)
Njëherë në jetë e bëri edhe Ingrit Gjoni. I bëri edhe ca klipe me këtë model.

(Çiljeta, foto nga Google)
Po zakonisht shoqet i bëjnë ca ndryshime njëherësh. Kështu që bashkë me Ingritin, i preu edhe Çiljeta. Kush më para e kush më mbrapa s`dimë ta themi se kanë kaluar ca vite, por Çili s`e kishte për herë të parë. Edhe kur kishte konkurruar në Miss, me të shkurtra ishte.

(Dafina Zeqiri, foto nga Google)
Edhe Dafina Zeqiri i prerë e i ka rruar disa herë.

(Valbona Çoba, foto nga Google)
Kurse Valbona Çoba doli një nuse yll me flokët e shkurtra fare. Pa u lodhur për t`i bërë lule e modele.

(Aurela Gaçe, foto nga Google)

Megjithatë nona mbetet Aurela Gaçe. Ajo i ka shkurtuar e zgjatur flokët, siç mbreti ndërron gratë. Nuk ka lënë më ngjyrë pa i bërë. E të luash me ngjyrat e ndezura mbi një flokë të shkurtër, do edhe më shumë guxim. Portokalli, të kuqe, të verdha, të zeza, lejla, blu, a mbeti më ngjyrë që s`e provoi?

Ja pra, edhe me flokët si çun mund të duket një vajzë e vërtetë.