HABIT Rudina Dembacaj: Thirra teknikun e frigoriferit, më vodhi një pjesë dhe u zhduk pa gjurmë – AlpeGossip
HABIT Rudina Dembacaj: Thirra teknikun e frigoriferit, më vodhi një pjesë dhe u zhduk pa gjurmë

HABIT Rudina Dembacaj: Thirra teknikun e frigoriferit, më vodhi një pjesë dhe u zhduk pa gjurmë

Rudina Dembacaj, gjatë emsionit “Mos i fol shoferit” në RTV Ora ka treguar një histori të pakëndshme që i ka ndodhur së fundmi.

Asaj i ishte prishur frigoriferi dhe thërret një mjeshtër për t’ja rregulluar.

Kur ai shkon tek shtëpia e Rudinës, i hap frigoriferin në mes të shtëpisë dhe i thotë se do dalë jashtë për t’i blerë një pjesë dhe vjen direkt t’ja rregullojë.

Rudina priti rreth 6 orë mjeshtrin e quajtur Berti dhe nuk erdhi, ishte zhdukur.

Merr në telefon një tjetër mjeshtër. Ai e pa frigoriferin rreth 45 minuta dhe i tha që ky frigorifer nuk bëhet më. Madje mjeshtri që kishte ardhr më përpara i kishte vjedhur një pajisje.

Edhe mjeshtri i  dytë i quajtur Çimi nuk arriti t’ja rregullonte frigoriferin, kështu u largua duke e lënë Rudinën me frigoriferin e prishur dhe rrumujën e madhe që ishte bërë në shtëpi.