“HAJDE PËGJIGJUNI TANI”/ Fëmijët vënë në siklet Jozefina Topallin në “Piter Pan” (FOTO) – AlpeGossip
“HAJDE PËGJIGJUNI TANI”/ Fëmijët vënë në siklet Jozefina Topallin në “Piter Pan” (FOTO)

“HAJDE PËGJIGJUNI TANI”/ Fëmijët vënë në siklet Jozefina Topallin në “Piter Pan” (FOTO)

Ka nisur mbrëmjen e sotme edicioni i dytë i spektaklit shumë të ndjekur në TV Klan, “Në kurthin e Piter Pan”. E ftuara e parë e mbrëmjes së sotme është ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli e cila është vënë përballë pyetjeve të fëmijëve.

Një prej vogëlushve e pyeti Jozefinën: “Pse ike nga politika?”

“Pyetja më e vështirë”, u shpreh ajo e vendosur në siklet dhe shtoi: “Hajde të kthej përgjigje tani”.

“Është më mirë që jam sot këtu sesa të isha diku tjetër”, u përgjigj Jozefina dhe tregoi një histori.

“Kur isha në parlament e mbushja sallën me fëmijë para seancës parlamentare. Ata uleshin në vendin e deputetëve. Djemtë shkonin tek karrigia e kryeministrit ndërsa vajzat tek karrigia e kryetarit të parlamentit sepse aty kishin parë një grua”, tregoi Jozefina Topalli./Xing.al