“HAJDUTËT E GUXIMSHËM”/ U paraqitën si tregtarë e vodhën gjithë çatinë e kishës – AlpeGossip
“HAJDUTËT E GUXIMSHËM”/ U paraqitën si tregtarë e vodhën gjithë çatinë e kishës

“HAJDUTËT E GUXIMSHËM”/ U paraqitën si tregtarë e vodhën gjithë çatinë e kishës

“Hajdutët e guximshëm” kanë vjedhur një çati të tërë të një kishte e listuar në  klasin e parë.

Rreth 20 ton plumb u mor nga kisha në Houghton Conquest, Bedfordshire, për “një periudhë të zgjatur kohore“, tha policia.

Vjedhja u zbulua të martën dhe policia besonte se hajdutët paraqiteshin si tregtarët për të hyrë në çati.

Kisha tha se sigurimi nuk do të mbulojë të gjitha kostot e riparimit, që do të jetë dhjetëra mijëra paund.

Thesari i Joyce Bullock tha: “Nuk e di se si do ta paguajmë“, duke shtuar: “Unë lutem çdo ditë që asgjë tjetër nuk do të ndodhë”.

Vjedhja u zbulua të martën kur drita e diellit filloi të shihej nga tavani dhe rrënojat u gjetën në tokë.

Gary Mudd, i cili jeton në fshat, tha: “Ndihem i habitur, morali i hajdutëve është i tmerrshëm”.