HAKMARRJE E RËNDË/ I publikoi fotot nudo, vajza çon ish-in e të dashurit në vetëvrasje – AlpeGossip
HAKMARRJE E RËNDË/ I publikoi fotot nudo, vajza çon ish-in e të dashurit në vetëvrasje

HAKMARRJE E RËNDË/ I publikoi fotot nudo, vajza çon ish-in e të dashurit në vetëvrasje

Një grua biznesmene bëri ish-të dashurën e partnerit të saj që të përpiqte vetëflijimin pasi i publikoi fotografitë nudo në Instagram.

Rachel Dale, 28 vjeçe kishte zbuluar imazhet në celularin e të dashurit të saj Alex Montgomery ditën e ditëlindjes. Ajo i publikoi imazhet për 2 mijë ndjekësit e kompanisë duke paralajmëruar viktimën: “Do jenë nesër në internet.”

Megjithëse i fshiu nga faqja zyrtare e kompanisë pas 8 minutash, ato u shpërndanë në të gjitha mediat sociale. Viktima e paidentifikuar ishte aq e shkatërruar sa u përpoq të vriste veten.

Kur doli në gjyq, ajo pranoi shkeljen e zbulimit të një fotografie seksuale me qëllim që të shkaktojë shqetësim. I shpëtoi burgut përkohësisht.

Alex me vajzën që u përpoq të vetëvritej kishte ndodhur para disa vitesh dhe ajo vazhdonte ti dërgonte fotografi nudo.