HAKMERRET NDAJ BALERINËS/ Alesia Bami: Më hoqën me sms pas intervistës, nuk respektojnë asnjë… (FOTO) – AlpeGossip
HAKMERRET NDAJ BALERINËS/ Alesia Bami: Më hoqën me sms pas intervistës, nuk respektojnë asnjë… (FOTO)

HAKMERRET NDAJ BALERINËS/ Alesia Bami: Më hoqën me sms pas intervistës, nuk respektojnë asnjë… (FOTO)

Balerina dhe modelja Alesia Bami është pushuar nga puna si velinë në emisionin “Stop”.

Drejtuesit e televizionit Klan, e kanë dëbuar në mënyrë flagrante pas një interviste që kjo e fundit kishte dhënë në Top Channel ku fliste për karrierën dhe ëndrrat e saj.

Balerina ka reaguar e indinjuar në rrjetin social Instagram ku tregon se u pushua me një sms pa ju dhënë asnjë argument.

Si për ironi, programi ku punonte Bami, prezantohet nga Tv Klan si një emision investigativ ku minimalisht duhet të trajtohen të drejtat e qytetarëve.

Ndërkohë, sundon heshtja kur hidhet në rrugë në mënyrë hakmarrëse një punonjëse e tyre.

Kjo nuk është hera e parë që kjo media abuzon me të punësuarit e saj. Këtu mjafton të kujtojmë gazetarët që janë plagosur dhe vrarë gjatë ushtrimit të punës për llogari të Tv Klan dhe mohimin e tyre publik tej normave ligjore dhe njerëzore.