HEQ MUNDËSIN PËR T’I KOMENTUAR/ Roza Lati reagon pas veprimit të papritur që bëri në Instagram (FOTO) – AlpeGossip
HEQ MUNDËSIN PËR T’I KOMENTUAR/ Roza Lati reagon pas veprimit të papritur që bëri në Instagram (FOTO)

HEQ MUNDËSIN PËR T’I KOMENTUAR/ Roza Lati reagon pas veprimit të papritur që bëri në Instagram (FOTO)

Emri i saj dhe i gazetares Dasara Karaiskaj janë lakuar shumë së fundmi nëpër portale.

Shkak është një video e një interviste të Rozës, e bërë kohë më parë. Detaji i papritur, shfaqja e pastrueses së lokalit në video, kur po bëhej intervista i bëri vajzat të qeshin. Kjo u interpretua nga shumë komentues, si tallje ndaj patrueses. Për shkak të komenteve të shumta fyese në drejtim të tyre, Roza mori vendimin që të bllokojë opsionin e komenteve në postimet e saj në Instagram. Madje moderatorja mbrëmjen e kaluar edhe e arsyetoi këtë veprim me anë të disa Instastorie ku ndër të tjera iu bën thirrje të lënë të qetë pastruesen dhe të mos e bëjnë pjesë të kësaj zhurme rrjetesh sociale, thjeshtë për disa klikime apo ndjekës më shumë. Shikoni çfarë thotë Roza: