HIDHINI NJË SY/ Veshjet me këto ngjyra mund t’ju ndihmojë të manifestoni dashurinë tuaj! – AlpeGossip
HIDHINI NJË SY/ Veshjet me këto ngjyra mund t’ju ndihmojë të manifestoni dashurinë tuaj!

HIDHINI NJË SY/ Veshjet me këto ngjyra mund t’ju ndihmojë të manifestoni dashurinë tuaj!

Nëse qëllimi juaj është të shfaqni dashuri këtë vit, mund të dëshironi të filloni me veshjen tuaj – dhe jo, kjo nuk do të thotë që keni nevojë për një rinovim të dollapit. Përkundrazi, duke përdorur magjinë e ngjyrave dhe duke veshur nuanca specifike, do të jeni në gjendje të sillni energjinë e saktë që dëshironi në jetën tuaj. Është një truk që e kemi provuar natën e Vitit të Ri kur ëndërrojmë qëllimet tona për vitin, dhe gjithashtu arsyeja pse jemi adhurues të mëdhenj të ngjyrës së vitit të Viva Magenta.

Hapi i parë është të vendosni një qëllim romantik, më pas të përfshini ndonjë nga shtatë ngjyrat e mëposhtme në veshjet tuaja, manikyrin e thonjve ose pamjen e grimit, gjë që do t’ju ndihmojë të tërheqni dashurinë që ju dëshironi. Magjia e ngjyrave është veçanërisht e dobishme në ditën e Shën Valentinit, kur mund të kërkoni të çiftoheni. Dhe, nëse tashmë keni një interes romantik? Këto ngjyra do t’ju ndihmojnë të thelloni dashurinë dhe të rrisni atmosferën e marrëdhënies suaj. Këto janë ngjyrat më të mira për t’u veshur kur shfaqni dashuri.

E kuqe

Veshjet me këto ngjyra mund t'ju ndihmojë të manifestoni

E kuqja është ngjyra e dëshirës. Ai gjithashtu përfaqëson besimin dhe energjinë seksuale. Nëse doni të shtoni epshin ose pasionin në jetën tuaj, vishni këtë ngjyrë në buzët, thonjtë dhe trupin tuaj. Një nga shumë të mirat e ngjyrës së kuqe është se ajo konsiderohet të jetë një ngjyrë e fuqishme – që do të thotë se duhet ta përdorni për të manifestuar dhe vendosur synimet në dashuri, sepse do t’ju ndihmojë të realizoni ëndrrat tuaja.

Rozë

Veshjet me këto ngjyra mund t'ju ndihmojë të manifestoni

Thonë se ngjyra rozë mishëron gjithçka që është pozitive në botë. Nëse jeni duke kërkuar për ngjyrën ideale për të veshur në një takim të parë ose diçka argëtuese për të veshur kur flirtoni me dashurinë tuaj, kjo është ajo. Roza do të theksojë optimizmin dhe mirësinë e lindur që ndihet kur përjetoni fazat fillestare të një romance. Megjithatë, është gjithashtu e përkryer për t’u lodhur gjatë natës së takimit tuaj me dikë kur shpresoni të rilidheni.

Portokalli

Veshjet me këto ngjyra mund t'ju ndihmojë të manifestoni

Portokallia është një ngjyrë e lumtur dhe tërheqëse. Nëse dëshironi një partneritet që kapërcen kohën dhe garanton sigurinë, vishni një shall apo pulovër portokalli në daljen tjetër me partnerin tuaj ose një person tjetër të rëndësishëm. Gjithashtu, portokallia mund të përfshijë lojën dhe kreativitetin në marrëdhënien tuaj – që do të thotë se kohët e mira nuk do të ndalen kur të mbështilleni veten me këtë ngjyrë emocionuese.

Blu

Veshjet me këto ngjyra mund t'ju ndihmojë të manifestoni

Kuptimi universal i ngjyrës blu është besimi, i cili është diçka që nevojitet për të krijuar dhe ruajtur marrëdhënie dhe kufij të shëndetshëm. Ai gjithashtu përfaqëson dashurinë e pakushtëzuar, një ndjenjë që të gjithë e duam në partneritetet tona. Pastaj, është fakti që bluja lidhet me emocionin. Na mirëpret të themi të vërtetën tonë kur bëhet fjalë për çështje romantike, përderisa ajo vjen nga zemra.

Lejla

Veshjet me këto ngjyra mund t'ju ndihmojë të manifestoni

Ngjyra mbretërore vjollcë konsiderohet të jetë e lehtë dhe romantike nga natyra. Na inkurajon të ndërmarrim rreziqe kur bëhet fjalë për dashurinë (gjë që shpjegon pse shumica e kalorësve me armaturë të shndritshme e veshin këtë ngjyrë në filma vizatimorë dhe filma). Vjollca kërkon që ne të ngrihemi në nivel dhe të shkojmë për atë që duam – edhe nëse ka disa pengesa në rrugën tonë. Prandaj, është një ngjyrë e rëndësishme për t’u përfshirë në veshjet tuaja kur bëhet fjalë për shfaqjen e dashurisë.

Jeshile

Veshjet me këto ngjyra mund t'ju ndihmojë të manifestoni

Si ngjyra origjinale e njohur e Venusit (vetë perëndeshë e dashurisë vesh ngjyrat rozë dhe jeshile), kjo ngjyrë sjell atmosferë pozitive në dashuri dhe marrëdhënie. E gjelbra na ndihmon ta shohim botën dhe të pranojmë të mirat e të tjerëve. Është një ngjyrë e shkëlqyeshme për t’u veshur kur kërkoni të krijoni një atmosferë jashtëzakonisht të ftohtë dhe reciproke me partnerin ose dashurinë tuaj.

Kafe

Veshjet me këto ngjyra mund t'ju ndihmojë të manifestoni

Kafe çokollatë është një ngjyrë që duhet veshur kur shpresoni të sillni dashurinë në jetën tuaj. Kjo ngjyrë tokësore përfaqëson besueshmërinë dhe ndershmërinë – dy ndjenja që janë thelbësore në çdo marrëdhënie. Tregon emocione të shëndetshme dhe kuptimplota të cilat nuk kanë gjasa të zbehen. Ngjyra kafe dëshiron të ndërtohet dhe të lidhet, duke e bërë atë një ngjyrë që nuk duhet të vishet nëse jeni të fikët në zemër. Është një për ata që kërkojnë një partner jete.