Hilet gjeniale për të ndaluar elektrizimin e rrobave (FOTO) - AlpeGossip
Hilet gjeniale për të ndaluar elektrizimin e rrobave (FOTO)

Hilet gjeniale për të ndaluar elektrizimin e rrobave (FOTO)

Ke blerë prej muajsh një fustan super sexy mëndafshi dhe më në fund, erdhi dita për ta veshur. Por sapo del nga dera e shtëpisë, fustani yt i dashur shndërrohet në një mesele të elektrizuar që të nxjerr në dukje çdo formë të trupit, përfshirë dhe ato që nuk od të doje aspak të ishin të dukshme.

I ka ndodhur gjithkujt të paktën një herë që elektrizimi i veshjeve t’i vërë në siklet, ndaj për t’ju ardhur në ndihmë, “iconstyle.al” ju sjell disa prej hileve të thjeshta dhe gjeniale për të eleminuar elektrizimin e veshjeve.

1.Spërkateni fundin/fustanin e llakun e flokëve

2.Aplikoni krem trupi në zonat ku veshjet elektrizohen më shumë si në këmbë, vithe apo bark.

3.Merrni masat që në lavatriçe duke shtuar pak uthull të bardhë në procesin e shplarjes.

4.Çdo objekt metalik do të eleminojë elektrizimin e veshjeve ndaj vini diku një paramandë të vogël ose një kapëse letrash.