HITET E VITIT “2018”/ 10 këngët pas të cilave u dashuruam dhe arritën miliona klikime (VIDEO) – AlpeGossip
HITET E VITIT “2018”/ 10 këngët pas të cilave u dashuruam dhe arritën miliona klikime (VIDEO)

HITET E VITIT “2018”/ 10 këngët pas të cilave u dashuruam dhe arritën miliona klikime (VIDEO)

Këngëtarët nuk ndalen së punuari me projektet  ku  vazhdimisht  sjellin gjëra të bukura për fansat e tyre. Jo vetëm të huajt por edhe këngëtarët shqiptar kohët e fundit u kanë kushtuar një vëmendje të madhe edhe performancave veç tekstit dhe melodisë.

Klikimet në kanalin zyrtar “Youtube” kanë bërë që  këta këngëtar të mos ndalen së publikuari projekte të reja ku përveç përfitimeve tregojnë edhe suksesin e qindra apo mijëra dëgjuesve.

Një ndër detajet kryesore të këtij viti është se konkurrenca është rritur dhe artistët e rinjë kanë pushtuar tregun muzikor duke lënë mënjan gjeneratën e vjetër.

Në rubrikën “2018”  AlpeNews.al  ju njohim me 10 hitet muzikore të vitit 2018.

Elvana Gjata, Ledri Vula dhe John Shahu

Tayna dhe Don Phenom

Majk  dhe Ghetto Geasy

Dhurata Dora

Ledri Vula dhe Lyrical Son

Gjiko dhe Skerdi

Enca 

West Side Family 

Ardian Bujupi dhe  Xhensila Myrtezai

Butrint Imeri

AlpeNews.al