HOROSKOPI, 21 GUSHT/ Këtë shenjë e frikëson diçka por duhet të… – AlpeGossip
HOROSKOPI, 21 GUSHT/ Këtë shenjë e frikëson diçka por duhet të…

HOROSKOPI, 21 GUSHT/ Këtë shenjë e frikëson diçka por duhet të…

AlpeNews.al sjell për të gjithë lexuesit horoskopin ditor të së mërkurë datë 21 Gusht 2019, përshtatur nga “Daily Horoscope”.

Dashi

Mund të të duhet ndihmë me diçka sot dhe po përpiqesh ta bësh nga rruga më e shkurtër duke pyetur dikë me eksperiencë që të të ndihmojë. Zakonisht je shumë i pavarur, por sot po ndihesh nën presion. Gjithsesi, nëse kjo situatë do të kthehet sërisht në jetën tënde, atëherë tregohu i zgjur dhe mëso diçka në mënyrë që herën tjetër most ë të duhet ndihmë.

Demi

Në ketë moment ndodhesh në një situatë ku, ose duhet të mësosh diçka që të duket e mërzitshme, ose duhet ti ësosh dikujt tjetër diçka që nuk i pëlqen dhe i duket e mërzitshme. Sido që të jetë, sfida jote është të gjesh disa fakte interesante që e bëjnë këtë mësim më të pëlqyeshëm. Gërmo në histori dhe gjej diçka. Ti mund ta bësh.

Binjakët

Ndihesh sikur dikush që ka më shumë avantazhe dhe të mira se ti është më afër suksesit. Mos e lejo këtë ide të të vëri për poshtë. Edhe pse mund të përballesh me më shumë sfida se dikush tjetër, ti ke atë çfarë mund të të çojë drejt suksesit. Mos dëgjo askënd që të thotë të kundërtën. Përkushtohu dhe do ja dalësh.

Gaforrja

Në këto momente ndihesh sikur ke diçka që të frikëson dhe nuk shpëton dot prej saj.  Përpiqu të luash me mendjen tënde dhe ta bësh atë frikë të të duket me ngjyra dhe jo tmerruese. Në këtë mënyrë do të ndihesh më mirë dhe gjithashtu do të mund ta përdorësh atë frikë në avantazhin tënd.

Luani

Nëse dikush nuk është në dijeni të diferencës të së drejtës nga e gabuara, ti fajsojmë për diçka gabim që bëjnë nuk do të kishte kuptim. Kuptim do të kishte që të merrnit mundimin ti shpjegonit se çfarë nuk duhet të kishin bërë dhe pse. Dikush sëfundmi mund të ketë bërë diçka që ju ka lënduar. Jeni të tunduar që të kërkoni llogari për atë gjë, por nëse personi që i flisni nuk ju kupton, atëherë merrni pak kohë që t’ja shpjegoni.

Virgjëresha

Dëshiron të nisësh të punosh me një projekt tani, port ë tjerët të thonë se duhet të presësh dhe pak. Por ti duhet të bësh çfarëdo që ti mendon se duhet të bësh. Vetëm në këtë mënyrë do të mund të japësh më të mirën tënde në atë projekt.

Peshorja

Je fokusuar në gjërat negative dhe ato që nuk po të shkojnë ashtu siç duhet. Nëse vazhdon ta shikosh veten me këtë sy atëherë gjërat nuk do të të ecin mirë. Provo të përfshihesh nga optimizmi dhe pozitiviteti dhe shumë shpejt do të kuptosh se mund ti ndryshosh gjërat kur të duash. Rregullo çfarë mundesh dhe nëse nuk ke mundësi të rregullosh disa gjëra të tjera, mos e mbaj mendjen aty.

Akrepi

Një mundësi e re po të vjen në jetë.  Duhet  që të tregohesh i shkathët dhe i sigurt në mënyrë që nga ajo mundësi të përfitosh një sukses. Gjithsesi, të punosh kujdesshëm ndonjëherë bëhet e mërzitshme. Nëse ndihesh sikur do të bësh diçka spontane, atëherë bëjë.

Shigjetari

Ke filluar të kuptosh që diçka të cilën ti e perception thjesht si hobi, në fakt është diçka të cilën ti di ta bësh shumë mirë. Nëse gjithmonë e ke shijuar por kurrë nuk e ke marrë seriozisht, atëherë duhet të fillosh ta bësh. Edhe nëse ta tërheq vëmendjen dikush tjetër por dhe nëse e kupton vetë, gjëja më e mirë që mund të bësh është ta kosiderosh si ide për të bërë diçka më shumë . Konsideroje si një dhuratë dhe fillo punën.

Bricjapi

Ke filluar të lodhesh nga ato çfarë dëgjjon. Të duket sikur të gjithë po të kritikojnë dhe ndihesh sikur nuk ke më fuqi dhe nerva. Për këtë arsye je shkëputur dhe ke ndaluar çdo marrëdhënie me botën e jashtme. Mos harro, nëse tregohesh kaq i mbyllur ti gjithashtu mund të humbasësh mundësinë që dikush të të ndihmojë. Ki parasysh mos të tregohesh kaq i rreptë me marrëdhëniet me të tjerët.

Ujori

Ke ngecur në një moment ku gjithçka që bën është e njejtë. Je bërë pjesë e një rutine të përditshme.Nëse ti ndihesh mirë në këtë mënyre atëherë vazhdo. Por nëse ndihesh sikur po lodhesh, atëherë eksperimento diçka të re dhe gjej mundësi të tjera.

Peshqit

Ti je mendje hapur dhe zemër hapur. Je i aftë të shohësh mundësi dhe në ata njerëz të cilët nuk besojnë tëk vetja. Disa njerëz mundtë të gjykojnë dhe të të thonë se je shumë shtytës, por mos i dëgjo. Ti duhet të besosh intuitën tënde dhe të mos e humbasësh besimin që ke në vete.

/AlpeNews.al