HOROSKOPI KINEZ PËR 2022/ Cilat shenja do të gjejnë dashurinë në vitin e tigrit? – AlpeGossip
HOROSKOPI KINEZ PËR 2022/ Cilat shenja do të gjejnë dashurinë në vitin e tigrit?

HOROSKOPI KINEZ PËR 2022/ Cilat shenja do të gjejnë dashurinë në vitin e tigrit?

Sipas zodiakut kinez, Tigri simbolizon guximin, vendosmërinë dhe këmbënguljen. Prandaj, në vitin 2022, edhe kur bëhet fjalë për dashurinë, duhet të dimë saktësisht se çfarë duam dhe duhet të luftojmë duke përdorur të gjitha armët në dispozicion për ta marrë atë. Nuk do jetë një vit i lehtë për dashurinë, por guximtarët do të shpërblehen.

MIU
Në vitin 2022, do të jeni më të aftë se kurrë për të zgjidhur problemet tuaja sentimentale dhe për të menaxhuar jetën tuaj.Nëse doni një marrëdhënie të qëndrueshme, atëherë duhet të gjeni diçka të re dhe të përpiqeni të rindezni flakët e dashurisë.Nëse dikush ju tërheq vëmendjen, do të jetë dikush tërheqës dhe i zgjuar, sepse do të tërhiqeni më shumë nga biseda inteligjente sesa seksi.Është e mundur që mund të keni marrëdhënie më sporadike me kolegët tuaj të punës.

Bualli
Në përgjithësi do të keni një jetë më të mirë dashurie. Nëse jeni çift, do të jetë një vit zgjedhjesh dhe ndryshimesh. 2022 mund të jetë një vit për të përmirësuar marrëdhënien tuaj ose për të ndryshuar partnerë.Nëse jeni beqarë, do të keni lidhje më sporadike dhe më shumë sukses me seksin e kundërt dhe njëra prej tyre mund të jetë e rëndësishme dhe serioze.Je një partner konservator dhe kërkon një person të veçantë, dikë me të njëjtën filozofi jete, me klasë, status shoqëror dhe dikë që mund t’ua prezantosh të gjithëve.Ju dëshironi të mësoni prej tij/ saj. Mund të jetë mësuesi, mentori, apo edhe shefi juaj.

Tigri
Nëse jeni i martuar ose keni një partner, gjithçka do të vazhdojë normalisht deri tani.Nuk do të ketë ndryshime apo ndarje në vitin 2022, por kujdes, sepse mund të hasni ne shumë kriza.Nëse jeni beqarë do dilni më shumë dhe do takoni persona të seksit të kundërt, por më të qetë se më parë.Do të jeni më përzgjedhës dhe të qetë. Tani do të interesoheni për njerëz të arsimuar që kanë një status më të madh social dhe ekonomik se ju.

Lepuri
Dashuria do të jetë gjëja më e rëndësishme për ju në vitin 2022, së bashku me jetën tuaj shoqërore dhe punën. Do të jeni më të shqetësuar, duke ndjerë se diçka nuk është në rregull në marrëdhënien tuaj dhe se duhet të bëni diçka për këtë.Kjo ndjenjë do t’ju detyrojë të shkoni në ekstreme, si p.sh. dëshira për të eleminuar xhelozinë duke flirtuar me të tjerët, duke krijuar skena apo momente romantike dhe intime për të rindezur pasionin që keni ndjerë në fillim.Duke filluar nga muaji maj, ju mund të bini në dashuri me dikë të pandreqshëm dhe mund të keni një flirt romantik. Do të përfshijë dikë më të vjetër se ju. Do të ndiheni të mbrojtur dhe të lumtur.

Dragoi
Dashuria është e rëndësishme për ju. Tashmë keni kaluar disa momente krize me partnerin tuaj ose tashmë keni hequr dorë nga marrëdhëniet sepse nuk kanë qenë ashtu siç dëshironit. Në 2022 do të jeni i njëjti, duke kërkuar të pamundurën. Ajo që duhet të kuptoni është se njerëzit kanë nevojë për kohë përpara se t’i përkushtohen vetes, të njohin veten dhe të pranojnë veten e tyre.Këtë vit, shumë do të gjejnë përsosmërinë që kërkojnë. Do të keni më shumë mundësi këtë vit, të cilat do të duhet të dini si t’i identifikoni. Mos gjykoni gjithçka, argëtohuni!

Gjarpri
Në Vitin e Tigrit të Ujit 2022, ju mund të takoni dashurinë e jetës suaj. Do të jeni shumë tërheqës seksualisht dhe do të tërhiqni më shumë njerëz drejt vetes. Do të keni një jetë më të mirë shoqërore, ndaj nuk do ju mungojnë mundësitë për të takuar njerëz të tjerë.Dashuria me shikim të parë dhe marrëdhëniet e shpejta dhe pasionante do të jenë një dukuri e përditshme.Nëse dëshironi që marrëdhënia juaj të zgjasë, do t’ju duhet të jeni më konservatorë dhe të gjeni më shumë kohë për t’i takuar ata ose për të zgjedhur një lloj tjetër personi dhe për ta bërë marrëdhënien tuaj më të thellë dhe më të vërtetë.Një ish i juaji mund të kthehet në jetën tuaj për një kohë të shkurtër dhe pasioni do të pushtojë jetën tuaj, por do të zhduket përsëri. Lajmi i mirë është se do të keni mundësinë të zgjidhni problemet mes jush.

Kali
Problemet do shfaqen për shkak të mungesës së butësisë në çift. Nëse jeni beqarë, ka mundësi që të qëndroni kështu. Kjo nuk do të thotë se nuk do të ketë marrëdhënie sporadike, por nëse ndodhin, nuk do të jenë sepse ju po i kërkoni. Do të dilni të ftohtë dhe indiferentë, por në realitet jeni plot gëzim dhe lumturi.

Dhia
Nëse jeni beqarë do tërhiqni shumë lidhje sporadike apo shpërthyese, të cilat do të jenë të vështira për t’u mbajtur. Ndonjëherë personaliteti juaj do të jetë i padurueshëm, i ftohtë, prerës dhe i pakëndshëm.Për më tepër, dëshira juaj për pavarësi do t’i largojë ata që duan një lidhje serioze.Ajo që është e qartë është se do të keni një jetë më të mirë se kurrë më parë. Edhe miqtë tuaj që nuk ju kanë telefonuar ende ose miqtë që nuk i keni parë për shumë vite do të kujtohen për ju.

Majmuni
Në vitin 2022, dashuria nuk do të jetë shumë e rëndësishme për shenjat e majmunit. Nëse jeni beqar, do të vazhdoi të qëndroni të tillë. Nëse jeni i martuar, është shumë e rëndësishme ta filloni vitin me një ndryshim, dhe kjo përfshin heqjen dorë nga egoizmi juaj.Mundohuni të kuptoni se çfarë dëshiron bashkëshorti juaj, edhe nëse nuk e shihni atë si të barabartë me ju.Ju nuk jeni mjaft të pjekur dhe dëshironi të provoni gjithnjë e më shumë gjëra kur bëhet fjalë për seksin ose marrëdhëniet.

Gjeli
Ju duhet ta filloni këtë vit me optimizëm dhe të bëni gjithçka që mundeni për t’i dhënë një tjetër shans marrëdhënies në të cilën jeni tashmë.Asgjë nuk mund t’ju ndalojë nëse vërtet dëshironi diçka, dhe duke pasur parasysh këtë, do të keni mundësinë të shihni se cilat janë qëllimet ose ndjenjat e të dashurit tuaj.Ju keni qenë në kontroll të plotë të reagimeve tuaja impulsive dhe përpiquni të jeni më pranues, kjo është mënyra e vetme për të marrë rezultatet që dëshironi. Nga fundi i vitit do të habiteni kur të shihni se sa mirë po ecën lidhja juaj dhe nuk do të pendoheni.

Qeni
Pjesa e parë e vitit do jetë shumë e mirë për ju nga ky këndvështrim, edhe nëse jeni beqarë apo jo.Do të keni shansin të gjeni një partner të qëndrueshëm, megjithatë, me shumë mundësi nuk do t’ju pëlqejnë disa gjëra tek ai kur ta njihni.Duhet të shoqëroheni më shumë dhe të gjeni më shumë kohë për miqtë tuaj dhe të mos jeni kurrë vetëm kur hasni vështirësi.Rreth mesit të vitit në familjen tuaj do të lindin tensione dhe nuk do arrini t’i largoni lehtë.Tensionet do të zhduken vetëm rreth muajve të fundit të vitit, pa bërë përpjekje.Nëse jeni në një lidhje serioze për një kohë të gjatë tani, është e mundur që të merrni një propozim martese ose madje ta realizoni atë nëse ishte planifikuar tashmë.Nëse marrëdhënia juaj e dashurisë është degraduese, tani është momenti kur ajo do të stabilizohet dhe do të kthehet në normalitet. Evolucioni juaj do të kalojë shumë shpejt këtë pikë dhe është e mundur që në vitin 2022 të përfundoni me fëmijë ose një propozim martese.

Derri
Shumë ndryshime do të ndodhin këtë vit për ju nga ana sentimentale dhe do të jenë të dobishme për ju. Është shumë e rëndësishme të jeni sa më të sinqertë përballë partnerit tuaj të jetës dhe të shmangni ndikimin e atyre që ju rrethojnë.