I DEDIKOI KËNGË/ James Arthur prek me rrëfimin për fëmijën e humbur – AlpeGossip
I DEDIKOI KËNGË/ James Arthur prek me rrëfimin për fëmijën e humbur

I DEDIKOI KËNGË/ James Arthur prek me rrëfimin për fëmijën e humbur

James Arthur ka treguar periudhën e vështirë që ka kaluar kur e dashura e tij humbi fëmijëne e tyre, pasi ai kishte shkruar edhe një këngë për të.

Këngëtari 33-vjeçar kishte shkruar tekstin e këngës së titulluar “Emily” ndërsa Jessica Girsts ishte shtatzënë me vajzën e tyre.

Duke folur në podcast të Andy Jaye’s An Hour Ëith, ylli i X-Factor tha se ai e kishte shkruar këngën gjatë fazave të hershme të shtatzënisë, duke shtuar se “duhej të priste pak më gjatë”.

Pasi u pyet nëse ‘Emily’ kishte të bënte me vajzën e tij të palindur, James tha:

“Të jem i sinqertë, kur doli për herë të parë, e mendova disi ashtu, por fola me partneren tim dhe në atë kohë ishte realiste. Ajo ishte shtatzënë. Fatkeqësisht nuk funksionoi. Nuk ishte larg, kishte nja dy muaj dhe ajo kishte një shtatzëni ektopike. Kështu që ajo humbi fëmijën dhe unë nuk doja të flisja për këtë. Por ajo në të vërtetë tha ‘Unë mendoj se është vërtet e rëndësishme që të bësh’ – vetëm sepse ka kaq pak informacion, dhe unë do t’i bëja jehonë kësaj në fakt”, tha këngëtari.

Pasi u emocionua për t’u bërë baba, James tha:

“Më kujtohet në atë kohë që partnerja ime tha ‘Pra, duhet të presësh 14 javë, para se të mund ta festosh këtë, dhe unë po shkruaja këngët për të – Unë do të bëhesha baba. Po mendoja të kisha shpresat dhe frikën për të pasur një fëmijë. Dhe për fat të keq nuk funksionoi. Por kënga ishte e veçantë për ne dhe ne ndiheshim sikur ishte një nga këngët më të forta në album.”