I dinit?! 6 “HILE” të vogla bukurie që do t’ju duhen në jetë (FOTO) – AlpeGossip
I dinit?! 6 “HILE” të vogla bukurie që do t’ju duhen në jetë (FOTO)

I dinit?! 6 “HILE” të vogla bukurie që do t’ju duhen në jetë (FOTO)

Pavarësisht faktit që jemi të gjithë unikë dhe kemi një perceptim të ndryshëm mbi të bukurën janë disa truke që i shkojnë dhe rrinë mirë kujtdo.

 

Më poshtë keni disa prej tyre:

Konturimi i barkut

 

Ju duhet një fondatinë pak më e errët se ngjyra juaj e trupit dhe një concealer. Muskujt janë gati!

Vaj bebeje për buzët

Krijoni një scrub special që do t’jua mbajë buzët të buta pambuk. Ju duhet një gjysmë luge gjelle me sheqer, një lugë vaj bebeje dhe një gjysmë lugë lëng limoni.

Për të shmangur buzëkuqin te dhëmbët

Concealer për rrathët e zinj

Buzëkuq për sytë

Laps i bardhë për sy më të mëdhenj