I DINIT? Shenjat e horoskopit, nga më shpirtmirat te më të ligat – AlpeGossip
I DINIT? Shenjat e horoskopit, nga më shpirtmirat te më të ligat

I DINIT? Shenjat e horoskopit, nga më shpirtmirat te më të ligat

Në çdo grup shoqëror, disa nga njerëzit janë të mirë, disa më të mirë. Disa janë të butë, disa të egër. Disa habisin me ligsinë e tyre. Po horoskopi, çfarë thotë? Cilat janë shenjat më të liga?

Disa nga shenjat, në fakt, kanë karakteristika shumë të mira. Disa të tjera janë hakmarrëse, e ka nga ata që nuk njohin kufi kur vjen puna për të mbrojtur veten apo njerëzit që duan, dhe shpesh bëhen shumë të ligj.

Më poshtë janë shenjat e horoskopit, të renditura nga më shpirtmirat në fillim e deri te më të ligat.

Ujori është shenja më shpirtmirë e horoskopit. Personat e kësaj shenje urrejnë konfliktin dhe dramën, si dhe nuk pëlqejnë të ngrenë zërin. Por janë aq të butë sa rrezikojnë që të përdoren nga të tjerët.

Virgjëresha. Personat e shenjës së virgjëreshës mund të mos jenë shumë shprehës, por të qenit bujarë i bën shumë të veçantë. Ata do të bënin gjithçka për këdo, por duhet të bëjnë kujdes që të mos bëhen naivë.

Peshorja. Personat nën shenjën e peshores janë diplomatë të shkëlqyer. Është një nga shenjat me karakter më të sjellshëm në horoskop, dhe janë miq shumë të mirë. Megjithatë, ndonjëherë bëhen shumë mbrojtës të dikujt.

Shigjetari. Personat e kësaj shenj i urrejnë ndjenjat e këqija dhe duan ta jetojnë jetën në maksimum, që do të thotë se thjesht nuk kanë kohë të inatosen me të tjerë. Personat e shenjës së shigjetarit dinë të falin, por ngaqë janë të drejtpërdrejtë, ndonjëherë shihen si agresivë.

Demi është një nga shenjat më shpirtmira, por s’do të thotë që nuk u pëlqen ta japin ata fjalën e fundit në një debat. Personat e shenjës së demit janë zakonisht të qetë, por kur njerëzit e teprojnë, dinë ta mbrojnë veten.

Dashi. Personat e shenjës së dashit janë impulsivë, por shpirtmirë. Duke qenë impulsivë, ndodh që të thonë fjalë pa menduar dhe i fyejnë njerëzit rrotull, por kjo s’e ndryshon faktin që janë bujarë dhe punëtorë.

Luani. Personat e shenjës së Luanit janë mbizotërues dhe pëlqejnë t’u njihen vlerat dhe talentet. Por duke qenë besnikë, bëhen persona me karakter shumë kompleks. Megjithatë, bëhen të ligj kur nuk e arrijnë atë që duan.

Binjakët dinë të jenë mizorë. Janë romantikë dhe dinë ta bëjnë dikë për vete, por nëse dikush nuk është dakord me qëndrimin e tyre, ana e ligë mund të dalë shumë shpejt në pah.

Bricjapët janë shumë të rregullt, të arsyeshëm dhe të përgjegjshëm, prandaj urrejnë kur të tjerët nuk zbatojnë rregullat. Dhe këtë bezdi e shfaqin ndonjëherë edhe me inat fëminor, dhe arrijnë të bëhen shumë të ligj.

Peshqit janë ata që godasin të parët. Personat e kësaj shenje janë nga më të ndjeshmit, ndaj shpesh duken si të padëmshëm. Por kur ndiejnë se po sulmohen, peshqit e nxjerrin menjëherë anën e tyre të ligë. Dhe ngaqë kanë mungesë besimi, janë shpesh ata që godasin të parët.

Gaforrja. Të lindurit nën shenjën e gaforres duan hakmarrje. Dhe hakmarrjen e shijojnë më shumë kur e shërbejnë të ftohtë. Personat e kësaj shenje bëjnë gjithçka për të mbrojtur familjen dhe miqtë, por kur ndihen të kërcënuar nuk lënë gjë pa bërë derisa të hakmerren.

Akrepi. Astrologët mund të kenë lista të ndryshme për shenjat më të liga e më të mira, por të gjithë ama janë dakord për një gjë. Akrepët janë më të ligjtë në çdo listë. Nuk njohin kufij. Janë njerëz shumë pasionantë dhe shpesh rrëmbehen nga ndjenjat. Janë gati të bëjnë gjithçka për njerëzit që duan, dhe për veten gjithashtu. Janë shumë kërkues dhe kur duan diçka, janë të aftë të bëjnë çdo gjë.