I KËNDUAN FEMRËS/ Njihuni me SHTATË hitet muzikore që iu dedikuan… (VIDEO) – AlpeGossip
I KËNDUAN FEMRËS/ Njihuni me SHTATË hitet muzikore që iu dedikuan… (VIDEO)

I KËNDUAN FEMRËS/ Njihuni me SHTATË hitet muzikore që iu dedikuan… (VIDEO)

Vitet e fundit, muzika shqiptare duket se ka përparuar shumë dhe ndodhet në një nivel me lartë se më parë. Këngët e ndryshme dhe bashkëpunimet të vjetra ose të reja që nuk i prisnim janë çdo moment mes nesh duke u dëgjuar e kërcyer.

Por çfarë kanë artistët shqiptarë me emrat e femrave? Duket se shumë këngë të muzikës shqiptare kanë diçka të përbashkët. Kanë titull një emër femre.

Nëse ju nuk ju kujtohen, na lini t’ju rikthejmë disa nga këngët më të famshme që si titull kanë një emër.

   1.Majk/ Geasy- Malena

2. West Side Family ft Eranda Libohova- Marinela

     3.Butrinti-Alea

     4.2Ton- Melisa

     5.Tayna- Doruntina

    6.Alban Skënderaj- Lea

    7.Altin Sulku ft Noizy – Ajshe

Nejse, për sa kohë që artistët tanë sjellin hite që ne i dashurojmë, titujt nuk na shqetësojnë.

/AlpeGossip.al