I NDËRPRESIN FJALIMIN/ Mbretëresha Elisabet shpërthen në të qeshura – AlpeGossip
I NDËRPRESIN FJALIMIN/ Mbretëresha Elisabet shpërthen në të qeshura

I NDËRPRESIN FJALIMIN/ Mbretëresha Elisabet shpërthen në të qeshura

Mbretëria Elizabeta II është personifikimi i seriozitetit,  klasit dhe hijeshisë. Por kjo nuk do të thotë se ajo nuk ka një anë ‘çapkëne’ , siç zbulon ky rast.

Qasja profesionale e Mbretëreshës në fjalimet e regjistruara e ka fituar pseudonimin “One-take Windsor”.

Por një klip i ri nga Mbretëresha e Britanisë e ITV-së tregon një anëtar shumë të nervozuar të ekuipazhit të prodhimit duke i kërkuar asaj të rrëfejë fjalimin e Krishtlindjeve të vitit të kaluar , pasi u shkatërrua nga një zog, raporton The Sun.

Pamjet nga dokumentari i ITV, i cili shfaqet të martën, tregon Mbretëreshën duke lexuar mesazhin vjetor në tryezën e saj.

Por pjestari i grupit të xhirimit më pas zbulon se zogjtë nga kopshti i Pallatit të Buckinghamit shkatërruan regjistrimin dhe i kërkon asaj të “lexojë nga fillimi”.

Ajo i jep atij një vështrim të zjarrtë dhe pyet: “Nga fillimi i  faqes së dytë?”

Nervoz ai përgjigjet “Që në fillim … nëse është e mundur”.

Mbretëresha pastaj shpërtheu në të qeshura, para se të fillonte përsëri fjalimin.

Dokumentari gjithashtu përmban pamjet e Meghan Markle duke ‘u ribashkuar’ me fustanin e saj të dasmës.