I PËLQEN POLITIKA? Arsyeja përse Bertina e “Big Brother” nuk u përfshi në televizion ishte e thjeshtë – AlpeGossip
I  PËLQEN POLITIKA? Arsyeja përse Bertina e “Big Brother” nuk u përfshi në televizion ishte e thjeshtë

I PËLQEN POLITIKA? Arsyeja përse Bertina e “Big Brother” nuk u përfshi në televizion ishte e thjeshtë

Pjesëmarrja në Big Brother është një mundësi e mirë për t’u bërë i famshëm dhe shihet si një trampolinë e mirë për nisjen e një karriere në televizion. Por jo të gjithë e shfytëzojnë momentin.

Bertina Mehmeti, ish-banorja e Big Brother në fakt nuk ka preferuar vetë të jetë pjesë e televizionit jo vetëm pas daljes nga gara por edhe në vazhdimësi.

E ftuar këtë të shtunë në emisionin “Thumb” ajo ka treguar se asnjvherë nuk ka qenë në planet e saj krijimi i një karriere si moderatore apo personazh televiziv.

” Asnjëherë se kam tentuar televizionin me thënë të drejtën. Është ajo ideja që nëse ti e fuut një gjë në mendjen të nde për ta realizuar, e bën. Mua më pëlqejnë ndoshta emisionet më serioze.”-është shprehur ajo.

Fatma e ka nagcmuar duke i thënë se mos ndoshta ajo do të bëhet politikane.

“Tani afër janë dhe zgjedhjet…”- shtoi Bertina duke mos e mohuar faktin se disi tërhiqet nga politika