I PRISNIT? Këto janë emrat e 12 finalistëve të “Festivalit të Këngës” – AlpeGossip
I PRISNIT? Këto janë emrat e 12 finalistëve të “Festivalit të Këngës”

I PRISNIT? Këto janë emrat e 12 finalistëve të “Festivalit të Këngës”

Në datat 19 dhe 20 Dhjetor në Pallatin e Kongreseve janë mbajtur dy netët gjysmëfinale të edicionit 58 të ‘Festivalit të Këngës’, dhe po pritet me padurim data 22 Dhjetor, kur do të shpallet fituesi që do të na përfaqësojë në Eurovision. Gjatë këtyre dy netëve kanë performuar 20 artistë por vetëm 12 prej tyre janë përzgjedhur për të garuar në natën finale.

Emrat e finalistëve të ‘Festivalit të Këngës’ janë:

1) Tiri Gjoci- “Me gotën bosh”

2) Gena- “Shqiponja e lirë”

3) Olta Boka- “Botë për dy”

4) Albërie Hadërgjonaj- “Ku ta gjej dikë ta dua”

5) Robert Berisha- “Ajo nuk është unë”

6) Elvana Gjata- “Me tana”

7) Arilena Ara- “Shaj”

8) Sara Bajraktari- “Ajër”

9) Kamela Islamaj- “Më ngjyros”

10) Era Rusi- “ Eja Merre”

11) Valon Shehu- “Kutia e Pandorës”

12) Bojken Lako- “Ma la seen”