I THANË “MIRUPAFSHIM” MUZIKËS/ Këngëtaret që hoqën dorë nga skena: Nga Orinda tek Rezarta (FOTO) – AlpeGossip
I THANË “MIRUPAFSHIM” MUZIKËS/ Këngëtaret që hoqën dorë nga skena: Nga Orinda tek Rezarta (FOTO)

I THANË “MIRUPAFSHIM” MUZIKËS/ Këngëtaret që hoqën dorë nga skena: Nga Orinda tek Rezarta (FOTO)

Disa prej këngëtareve  shqiptare që me hir apo pa hir janë shkëputur disi nga muzika dhe në plan të parë kanë vendosur diçka tjetër si familjen, biznesin apo kanë zgjedhur fushë tjetër.

Edhe pse ne jemi mësuar ti etiketojmë si këngëtare dhe prej disa kohësh nuk i kemi parë në festivale ose me projekte të reja. Gjithsesi  ne duhet ta pranojm që  ato janë shumë mirë edhe në zgjedhjen tjetër.

Ne iu njohim me disa prej këngëtarëve më seksi të showbizit që hoqën dorë nga muzika.

Orinda Huta

Zaimina Vasjari

Rezarta Shkurta

Bora Zemani

Gerta Heta

AlpeNews.al