Ikona e modës 2018/ Naomi Campbell merr çmimin nga Këshilli i Dizejnuesve - AlpeGossip
Ikona e modës 2018/ Naomi Campbell merr çmimin nga Këshilli i Dizejnuesve

Ikona e modës 2018/ Naomi Campbell merr çmimin nga Këshilli i Dizejnuesve

Është cilësuar gjithmonë ikonë e modës, por këtë titull supermodelja Naomi Campbell do ta marrë zyrtarisht më 4 Qershor.

Do të jetë këshilli i dizenjuesve të modës së Shteteve të Bashkuara ai që do të premiojë 48-vjeçaren, e cila karrierën e saj e nisi që në moshën 16-vjeçare.

Sot përfaqëson bukurinë, jetën aktive dhe dëshirën për të jetuar, kurse frymëzimin për stilin, duke qenë londineze, sigurisht e ka marrë nga kultura urbane.

“Eshtë vertëtë një nder i madh për mua ky çmim”, shprehet “Pantera e Zezë”, teksa nuk harron të falenderojë stilistët që e mbështëtën në rrugëtimin e saj.