PHILIPP PLEIN ACAROHET KEQ DHE REAGON ASHPËR/ Demaskon SHQIPTARËT që veshin rroba fallco (FOTO) – AlpeGossip
PHILIPP PLEIN ACAROHET KEQ DHE REAGON ASHPËR/ Demaskon SHQIPTARËT që veshin rroba fallco (FOTO)

PHILIPP PLEIN ACAROHET KEQ DHE REAGON ASHPËR/ Demaskon SHQIPTARËT që veshin rroba fallco (FOTO)

Philipp Plein është padiskutim një ndër brandet më të shtrenjtë të rrobave dhe ndër më të njohurat gjithashtu. Sigurisht që jo të gjithë kanë mundësi të blejnë një xhaketë 80 mijë Euro, apo një t-shirt 1500 Euro e kjo ka bërë që të imitohet shumë kjo markë.

Mirëpo dizajnerit 40-vjeçar që i ka vendosur emrin e tij brandit të njohur, nuk i pëlqen kjo gjë dhe në një seri postimesh në instatsory, ka publikuar foto të njerëzve nga e gjithë bota të veshur me Philipp Plein fallco. E mes tyre, edhe dy shqiptarë.

“Dua të bëhem tutor dhe prandaj blej fallco”- ironizon mbi foton e një djali shqiptar.

“Kur je e gjitha e veshur me fallco dhe bën tag gjithë brand-et origjinale në foton tënde!”- shkruan ai në foton e një vajze nga Mitrovica.