INCIDENTET NË TAPETIN E KUQ/ Kush janë yjet e “Hollywood”-it që kaluan situata të pakëndëshme gjatë parakalimit – AlpeGossip
INCIDENTET NË TAPETIN E KUQ/ Kush janë yjet e “Hollywood”-it që kaluan situata të pakëndëshme gjatë parakalimit

INCIDENTET NË TAPETIN E KUQ/ Kush janë yjet e “Hollywood”-it që kaluan situata të pakëndëshme gjatë parakalimit

Tapeti i kuq është më shumë se një vend ku yjet mund të pozojnë për foto. Është gjithashtu një vend i mrekullueshëm për stilistët që të tregojnë krijimet e tyre. Megjithatë, askush nuk është i përsosur dhe madje disa prej emrave më ikonë në industri u është dashur të japin llogari për incidentet e papritura të veshjeve gjatë mbrëmjeve të mëdha .

Winnie Forsyth

Sfida e një tapeti të kuq në ambiente të jashtme është se ju mund të planifikoni pothuajse gjithçka përveç motit. Më së shumti që mund të bëni është të përpiqeni të punoni me të sa më mirë që të jetë e mundur.

Në Çmimet e Akademisë Britanike të Filmit në vitin 2013, Winnie Forsyth veshi këtë fustan të verdhë dhe mori disa foto vërtet mahnitëse. Ajo që ne nuk shohim aq shumë janë krahët e lëshuara për fustanin. Kjo për shkak se era vazhdonte ta merrte, kështu që ylli thjesht e hoqi atë për një mbrëmje më të lehtë, dhe dukej po aq elegante.

Hayden Panettiere

Hayden Panettiere nuk është e panjohur për shfaqjet në tapetin e kuq. Megjithatë, edhe një profesionist mund të bëjë hapin e gabuar ndonjëherë. Hayden Panettiere po merrte pjesë në Met Gala të 2014-ës me një fustan të fryrë për një film të Disney-t.

Megjithatë, gjatësia ishte pak e vështirë. Ndërkohë që ajo ia doli më së shumti në mënyrë të përsosur, aktorja u pengua drejt shkallëve të tapetit të kuq ku duket se e mori me shumë sportivitet incidentin.

Ashley Graham

Kushdo që ka veshur ndonjëherë një palë sandale me takë të hollë mund t’ju thotë se nuk është e lehtë për t’u ecur brenda. Megjithatë, disa njerëz arrijnë ta bëjnë atë të duket e lehtë!

Me këtë vështirësi në mendje, nuk është çudi që yjet pengohen ndonjëherë. Si një supermodele, Graham nuk është i panjohur për t’i bërë veshjet e vështira të duken të pamundura. Megjithatë, të gjithë u shqetësuan për një moment kur ylli  u pengua gjatë paraqitjes.

Sofia Vergara

Sofia Vergara nuk është fillestare në tapetin e kuq. Kjo është arsyeja pse kemi humbur incidentin e fustanit së yllit të Modern Family në 2012 në Emmys.

Vergara ishte atje për të marrë një çmim për serialin më të mirë komedi, së bashku me pjesën tjetër të ekipit të përfshirë në Modern Family . Megjithatë, një vështrim i fshehtë në prapaskenë na tregoi se ndonjëherë në Hollywood, duhet të bësh rregullime të minutës së fundit në pamjen magjepsëse për të shmangur problemet.

Behati Prinsloo

Ne imagjinojmë që një modele e  Victoria’s Secret duhet të dijë se si të përshtatet me një fatkeqësi të veshjes. Kështu ndodhi me Behati Prinsloo-n kur ajo dhe bashkëshorti i saj Adam Levine kaluan në tapetin e festës së Oscar- it të Vanity Fair 2015.

Për fat të keq, ajo vuri re se fustani i rrëshqiste gjatë gjithë natës, por nuk humbi asnjë hap për të shmangur fatkeqësinë, falë bashkëshortit të saj i cili u gjend për ta ndihmuar. Siç mund ta shihni, të dy u larguan nga ‘fatkeqësia’ me disa të qeshura.

Ben Affleck

Moda e femrave kritikohet shumë në tapetin e kuq, por kjo nuk do të thotë se janë të vetmet që bëjnë një gabime.

Ben Affleck përjetoi një  incident në tapetin e kuq, megjithëse mund të kishte qenë shumë më keq. Ndërsa kostumi i tij për premierën e filmit  ‘Skuadra e Vetëvrasjes’ në 2016, ishte një zgjedhje e sigurt. Ai thjesht mund të kishte dashur të kalonte disa minuta më shumë për të mbërthyer kopsat e pantallonave  përpara se të shfaqej.

Mario lopez

Nëse e gjeni veten në një situatë të sikletshme, ndonjëherë mund t’ju ndihmojë të qeshni me situatën. Mario Lopez e bëri, të paktën.

Gjatë rrugës për në një ngjarje në tapetin e kuq, ai hasi në disa probleme të minutës së fundit me kostumin e tij. Kështu, aktori vendosi ta menaxhojë situatën, duke ndarë  në Twitter një foto madje duke shtuar dhe mbishkrimin #PantsTooTight dhe #Undies për ta marrë me sportivitet  situatën fatkeqe.

Dakota Johnson

Për meritë të saj, Dakota Johnson ia doli me siguri në tapetin e kuq në People’s Choice Awards në 2016. Incidenti i veshjes i ndodhi pikërisht në skenë.

Ironikisht, aktorja po pranonte një çmim si ‘aktorja e preferuar e filmit dramatik’ për rolin e saj në 50 Shades of Grey kur pjesa e sipërme e veshjes filloi të zhberthehej. Për fat të mirë, aktorja Leslie Mann e kapi atë në kohën e duhur. Johnson bëri shpejt një shaka për atë që ndodhi, duke thënë se nëse pjesa e sipërme do të ishte hequr, nuk ishte diçka që askush nuk kishte parë më parë.

Bella Hadid

Bella Hadid , nje supermodele që kanë arritur jo pak famë ndër vite. Pra, as nuk është e panjohur për të menaxhuar një fatkeqësi të vogël në mes të shfaqjes.

Për Bella Hadid, Festivali i Filmit në Cane 2016 erdhi me disa sfida. Ajo shkoi për një look tejet klasik me një fustan të kuq të çarë deri sipër kofshës dhe një palë taka. Ndërsa supermodelja pozonte  era i shkaktoi një incident duke i ngritur fustanin, gjë që modelja e përballoi më së miri.

Chloe Grace Moretz

Chloe Grace Moretz po shfaqej në ‘Watch What Happens Live’ kur u ndesh me një incident të vogël të veshjes.

Duket sikur një  tërheqje e  tepërt i grisi tegelin dhe e çau pjesën e pasme të mëngës.

Janet Jackson

Nuk mund të linim pa permendur pa  për situatën me të cilën u përball Janet Jackson në Super Bowl 2018. Këngëtarja u përfol për shfaqjen e pjesës së parë me Justin Timberlake.

Gjatë performancës, Timberlake tërhoqi xhepin e pëlhurës mbi anën e djathtë të Jackson duke shkaktuar një incident të saj. Më vonë ajo tregoi se lëvizja ishte aksidentale, pasi Timberlake duhej të hiqte vetëm bustin e saj dhe të linte sytjenat si mbulim.

Ariel Winter

Ariel Winter është një tjetër anëtare e kastit Modern Family , e cila nuk është e huaj për shfaqjet e çmimeve. Në vitin 2017, ajo vodhi shfaqjen në tapetin e kuq të Emmy’s.

Fustani në fjalë ishte një model me palë të çara  deri sipër kofshës. Ylli arriti të shmangte çdo gjë katastrofike por kjo nuk ishte pa përpjekje. Duket se menaxhimi i veshjes ishte pak më i vështirë nga sa pritej fillimisht.

Margot Robbie

Margot Robbie  njihet për filmat e saj me famë dhe me një numër rolesh mahnitëse gjatë viteve..

Duke luajtur rolin e Tonya Harding, Margot Robbie ishte aty si ylli në premierën në Australi. Aktorja zgjodhi një fustan mëndafshi të thjeshtë në ngjyrë rozë të zbehtë me një dekolte të hapur. Ishte kjo dekolte që e la yllin të rregullonte fustanin gjatë gjithë natës.