“INTELIGJENTË DHE DËGJUES TË…”/ VIP-at shqiptarë që festojnë në të njëjtin muaj dhe janë “PESHORE” (FOTOT) – AlpeGossip
“INTELIGJENTË DHE DËGJUES TË…”/ VIP-at shqiptarë që festojnë në të njëjtin muaj dhe janë “PESHORE” (FOTOT)

“INTELIGJENTË DHE DËGJUES TË…”/ VIP-at shqiptarë që festojnë në të njëjtin muaj dhe janë “PESHORE” (FOTOT)

Jemi në datat zyrtare të muajit të peshores duke filluar nga data 23 shtator deri në 22 shtator.

Disa prej VIP-ave shqiptarë festojnē ditëlindjen në këtë muah dhe kanë të përbashkët shenjën horoskopit, peshoren.

Por cilat janë karakteristikat e peshores? Alpegossip.al ju sjell disa prej tyre.

Peshoret shquhen për inteligjencën, janë dëgjues të mrekullueshëm dhe rrallë veprojnë me nxitim.

Të lindurit në këtë shenjë kërkojnë gjithnjë harmoninë, megjithatë përfshihen shpeshherë në situata aspak harmonike. Peshoret do ta mohojnë pavendosmërinë e tyre. Megjithatë u duhet thjesht kohë për të vendosur balancën.

Ndër të tjera, ata vlerësohen për komunikimin dhe janë të gatshëm të sakrifikojnë edhe veten për të tjerët.

Të themi që edhe këta VIP-a të shoqwbizzit shqiptar karakterizohen nga këto veçori të peshores të përmendura më lartë.

VIP-at që janë peshore dhe që priten të festojnë ditëlindjen brenda këtij muaji mbase dhe të shenjtë për ta.

Yll Limani feston ditëlindjen sot më 24 shtator.

View this post on Instagram

Tu e prit @lumib me ardh n’montazh 🤩 #pate

A post shared by Yll Limani (@ylllimani) on

Noyzi feston më 27 shtator.

View this post on Instagram

🌅

A post shared by NOIZY OTR (@noizy) on

Mozzik feston më 29 shtator.

Gashi feston më 4 tetor.

Armir Shahini 4 tetor.

Aurela Gaçe 16 tetor.

Isli Islami 17 tetor.

Andresa 18 tetor.

Lori Hoxha 19 tetor.

Enca 19 tetor.

Valdrin Sahiti 19 tetor.

View this post on Instagram

@valdrinsahitiii #valdrinsahitiofficial

A post shared by VALDRIN SAHITI (@valdrinsahitiofficial) on