ISHIN TË PËRFSHIRË NË…/ Gjenden 19 trupa të therur në çanta në kanalin e ujërave të zeza – AlpeGossip
ISHIN TË PËRFSHIRË NË…/ Gjenden 19 trupa të therur në çanta në kanalin e ujërave të zeza

ISHIN TË PËRFSHIRË NË…/ Gjenden 19 trupa të therur në çanta në kanalin e ujërave të zeza

Autoritetet meksikane kanë zbuluar mbetjet e 19 trupave të njerëzve brenda qeseve plastike në një kanal të ujërave të zeza.

Çantat me trupat e therur u gjetën të enjten në një kanal në Ixtlahuacán de los Membrillos, një qytet në lindje të Guadalajara.

Në çanta ndodheshin trupat e 18 burrave dhe të një gruaje.

Policia raportoi se dhjetë prej viktimave janë identifikuar, përfshirë një me dosje penale.

Gjithashtu nuk përjashtuan mundësinë se në zonë ndodhen edhe trupa të tjerë.

Ndërsa nuk dihet nëse të gjitha viktimat janë të përfshirë në aktivitete kriminale.