ISHTE FRYMËZUAR NGA ARTI I TIJ/ Louis Vuitton heq nga vitrinat koleksionin e Michael Jackson (FOTO) - AlpeGossip
ISHTE FRYMËZUAR NGA ARTI I TIJ/ Louis Vuitton heq nga vitrinat koleksionin e Michael Jackson  (FOTO)

ISHTE FRYMËZUAR NGA ARTI I TIJ/ Louis Vuitton heq nga vitrinat koleksionin e Michael Jackson (FOTO)

Në janar Virgil Abloh prezantoi koleksionin e dytë të Louis Vuitton, duke u inspiruar nga ndarja e vonë e trashëgimisë së Michael Jackson. Nga ritmet e muzikës e deri tek dorashkat e bardha të mbuluara me diamandë të dhuruar si ftesat, influenca  e Mbretit të Popit preku çdo aspekt të shfaqjes.

Por në javët pasuese, Abloh i njohur si “personi më i rëndësishëm në inovacionin e veshjeve për meshkuj” u bë kryefjala e dokumentarit të BHO, në të cilin dy meshkuj akuzojnë Majkëllin se abuzoi me to kur ishin fëmijë. Si rezultat Louis Vuitton dhe Abloh i dhanë fund prodhimit të veshjeve me temë mbretin e popit.

“Akuzat për ne në dokumentar ishin shumë shqetësuese dhe siguria e fëmijëve është shumë e rëndësishme për ne”, u shpreh Michael Burke shefi ekzekutiv i Louis Vuitton.

Pas këtyre akuzimeve, Louis Vuitton ka deklaruar se nuk do prodhojë as të pbulikojë veshje të tilla, pavaërisht se ato u inspiruan nga muzika e Michael Jackson.

View this post on Instagram

@louisvuitton finale! 👏🏾 👏🏾

A post shared by Yashua (Simmons) (@yashuasimmons) on

/AlpeNews.al