”IU HYFSHIN BANANET NGA POSHTË E IU DALSHIN NË BALLË”/ Shpërthen aktori: As ilaçe mos gjetshi o legena – AlpeGossip
”IU HYFSHIN BANANET NGA POSHTË E IU DALSHIN NË BALLË”/ Shpërthen aktori: As ilaçe mos gjetshi o legena

”IU HYFSHIN BANANET NGA POSHTË E IU DALSHIN NË BALLË”/ Shpërthen aktori: As ilaçe mos gjetshi o legena

Gjatë ditës së sotme AKU njoftoi bllokimin e 42 ton bananeve për shkak se përbënin rrezik për shëndetin e konsumatorëve.

Lidhur me këtë lajm ka reaguar ashpër në një shënim në facebook dhe aktori Marin Orhanasi.

“Gati 42 ton banane qe u hyfshin nga poshte e u dalshin ne balle. Po na i hane femijet o maskarenj. Ilace ju bofshin juve se tek femijet nuk mallkoj dot. Madje as ilace mos gjetshi o legena.

E kushedi se c’gjera te tjera kemi ngrene e na kane ngrene femijet. Dikush me tha qe s kane c ti bejne bananes eshte natyrale. Natyralja leshit. Nga ta dime ne se c’behet andej?!.

Keshtu thane per buken, doli me mjell kali, frutat, zarzavatet(me pesticide ne maksimum), keshtu thane per te gjithe produktet qe ne i konsideronim bio, por dolen te gjithe me helme. Mishi ne shume raste gjithashtu.

S’paskan c ti bejne bananes!!! Ketu eshte bere fleta sallates jeshile sa nje tendë dyqani, s paskan c ti bejne bananes!!! Edhe nese eshte kapje per shkak te konkurences, akoma me keq.

ps: kush ka per te sharë e mallkuar le ta hape krahun ne cfaredolloj gjuhe e zhanri. Nuk eshte se do gjejme shume ngushellim por te pakten do shfryhemi” – shkruan aktori në facebook.