“JA PSE I KAM MBAJTUR LARG FAMËS”/ Alketa Vejsiu flet për dy fëmijët e saj (FOTO) – AlpeGossip
“JA PSE I KAM MBAJTUR LARG FAMËS”/ Alketa Vejsiu flet për dy fëmijët e saj (FOTO)

“JA PSE I KAM MBAJTUR LARG FAMËS”/ Alketa Vejsiu flet për dy fëmijët e saj (FOTO)

Është prej vitesh pjesë e televizionit shqiptar dhe e shumë komentuar në media e rrjete sociale, por Alketa Vejsiu gjithnjë ka ditur ta ndajë punën nga jeta personale.

Moderatorja ka preferuar që t’i mbajë sa më larg ekranit dy fëmijët e saj Nicole dhe Lionel të cilët i prezantoi me publikun pak muaj më parë në finalen e “Piter Pan”.

Në një intervistë për “Revista who”, moderatorja është shprehur se i ka mbajtur fëmijët në distancën e duhur nga profesioni i saj, prozhektorët, kamerat, fama duke i dhënë mbështetjen të gjejnë rrugën e tyre.

“Nuk ua ushqej të kenë një karrierë të ngjashme me timen. Të dy si prindër kemi detyrimin e madh t’i ndihmojmë të gjejnë rrugën e tyre, të zbulojnë talentin dhe pasionet!

Është shumë e rëndësishme të bëjnë në jetë diçka që e duan shumë”, është shprehur Alketa.