JAVA E MODËS/ Koleksioni i fundit i Giorgio Armani-t është një koleksion përrallash – AlpeGossip
JAVA E MODËS/ Koleksioni i fundit i Giorgio Armani-t është një koleksion përrallash

JAVA E MODËS/ Koleksioni i fundit i Giorgio Armani-t është një koleksion përrallash

Koleksioni i fundit Pranverë-Verë 2020 i dizajnerit Giorgio Armani është një risjellje e asaj që shtëpia italiane e modës di të sjellë më mirë – kostumet. Ngjyra blu dhe nuancat e saj dominuan koleksionin e ri, ku vihen re copat e mëndafshta, përzierjet pastel dhe aksesorët voluminozë. Përpos blusë dhe nuancave të saj, Armani shfaqi një adhurim për rozën dhe sigurisht të zezën. Prerjet e fustaneve janë sa klas, aq edhe ekstravagante në disa raste sa duket sikur modelet kanë dalë nga “Frozen”.

Një përmbledhje të koleksionit e ndiqni në vijim, ndërsa në fund të artikullit gjeni videon e plotë të shfaqjes.