JAVA E MODËS NË LONDËR/ Koleksioni i dy dizajnerëve ka një mesazh për botën (FOTO) – AlpeGossip
JAVA E MODËS NË LONDËR/ Koleksioni i dy dizajnerëve ka një mesazh për botën (FOTO)

JAVA E MODËS NË LONDËR/ Koleksioni i dy dizajnerëve ka një mesazh për botën (FOTO)

Si vendasit e Londrës dy dizajnerët britanikë janë rritur me ndryshimet klimatike dhe koston njerëzore të rrobave të disponueshme.

Mbrëmjen e së premtes në Londër, dy dizajnerët treguan mënyra të ndryshme por  të mundshme për të rregulluar  e ricikluar rrobat e  vjetëra.

Veshjet përmbanin lapsa futbolli të riprodhuar për shpatulla të fryra,triko të kthyer me kokë poshtë, buste lëkure dhe lule të punuara me grep.

Epo urojm që bota ta ketë marrë mesazhin e dy të rinjve!