JAVA E MODËS NË LONDËR/ “Përgatituni shpirtërisht” se trendet e pranverës do t’iu lënë pa frymë – AlpeGossip
JAVA E MODËS NË LONDËR/ “Përgatituni shpirtërisht” se trendet e pranverës do t’iu lënë pa frymë

JAVA E MODËS NË LONDËR/ “Përgatituni shpirtërisht” se trendet e pranverës do t’iu lënë pa frymë

Dizajnerët e Londrës ishin në një gjendje shpirtërore ekstravagante për pranverën. Halpern, Matty Bovan dhe Mary Katrantzou ishin ndër ata që theksuan koleksionet e tyre me zbukurime të ndezura dhe të ndritshme, shtuan nuancat e zymta në skajet e fundeve dhepërdorën materiale  me perde dramatike dhe tyl.

Ka pasur gjithashtu një fokus në stilin klasik si kthimi pas në viteet ’80 . Dhe duke folur për traditat britanike, dizajnerët nuk humbën ndjenjën e humorit të shtypjes së sloganeve provokative në bluza dhe xhupat.

Riccardo Tisci bëri debutimin e tij shumë të pritur në Burberry këtë sezon i cili rezultoi një suks zbukuroi koleksionin me nënshkrime të markës.

/AlpeNews.al