JAVA E MODËS NË PARIS/ Balmain prezanton koleksionin e vjeshtës. Modelet shfaqen “Topless” – AlpeGossip
JAVA E MODËS NË PARIS/ Balmain prezanton koleksionin e vjeshtës. Modelet shfaqen “Topless”

JAVA E MODËS NË PARIS/ Balmain prezanton koleksionin e vjeshtës. Modelet shfaqen “Topless”

Stilisti i  Balmain , Olivier Rousteing dëshiron që të nxjerr në pah problemet e femrave. Frymëzuar nga gratë e brezit të tij  të cilat “kërkojnë kontroll dhe nuk janë të kënaqur që thjesht të shtyhen mbrapa, në vend të kësaj ata kënaqen vetëm duke ecur përpara.

Rousteing synon të veshë këto gra për vjeshtë 2019 në forca të blinduara që do t’i mbrojë ato kur të fillojë betejat e tyre të përditshme.

Rezultati? E pra është mjaft literal. Një seri vështrimesh të mprehta  hapën shfaqjen. Supet të ngritura dhe fustane të gjera në gnjyrë të zeza,  pantallonat  të trasha  gjithashtu  dhe këmisha trasparente.

Prezent ishin  edhe copat pastel vijnë me  shirita dhe material tyli apo rrjet. Është një temë e zakonshme këtë sezon ku shumë stilist   zgjodhën forcëne  femrës. Duke pranuar rreziqet e gruas në shekullin 21 dhe duke u siguruar se ka mjaft forca të blinduara për të shkuar drejt të ardhmes.