JU FËRKOHEN KOFSHËT NË VERË? Ja çfarë duhet të bëni për të ndaluar problemin më irritues të femrave – AlpeGossip
JU FËRKOHEN KOFSHËT NË VERË? Ja çfarë duhet të bëni për të ndaluar problemin më irritues të femrave

JU FËRKOHEN KOFSHËT NË VERË? Ja çfarë duhet të bëni për të ndaluar problemin më irritues të femrave

Fërkimi është një nga pjesët më të pakëndshme dhe të sikletshme të verës. Kur ngrohja, djersa dhe lëkura bashkohen, shpesh rezulton me një skuqje të dhimbshme. Por për fat të mirë, ne kemi disa nga truket tona për eliminimin e bashkimit të këmbëve këtë herë këtë verë:

Vishni pantallona të shkurtra në vend të fundeve apo fustaneve: fundi dhe veshje nuk ofrojnë mbrojtje të pjesës së lëkurës që fërkohen me njëra tjetrën do t’ju bëjnë gjithnjë të ndiheni në siklet. Një palë pantallona verore të shkurtra ose të gjata mund të jetë një alternativë më të mirë.

Aplikoni pudër për bebe: Kjo nuk është ideja më e mirë për të gjithë prindërit pasi ato e dini se kush pudër ka qenë ose është më e mirë për fëmijët e tyre.

Aplikoni deodorant ose antidjersë në pjesën e brendshme të kofshëve. Ky lloj i deodorantëve punon duke parandaluar djersën që të mos shfaqet në sipërfaqen e lëkurës suaj.

Vaj kokosit: Kjo çudi natyrore mund të përdoret për ta mbajtur lëkurën tuaj të qetë këtë verë. Përveç mbajtjes së shkëlqyeshme të lëkurës (pa fërkim), vaji i kokosit gjithashtu ka veti antibakteriale që mund të ndihmojnë në parandalimin e krijimit të baktereve nga djersa dhe papastërtia.