Ju kujtohet Rudina e ”Dy herë mat”/ Ja si duket ajo sot (FOTO) – AlpeGossip
Ju kujtohet Rudina e ”Dy herë mat”/  Ja si duket ajo sot (FOTO)

Ju kujtohet Rudina e ”Dy herë mat”/ Ja si duket ajo sot (FOTO)

Të gjithë e kujtoni Rudinën, vazjën simpatike që donte edhe akullore edhe çokollatë në filmin e famshme shqiptar “Dy herë mat”, vogëlushja që ishte shumë e talentuar në shah dhe arrin të mund edhe vetë Ilo Pincin, specialistin e midhjes dhe të peshkut.

Ajo quhet Manjola Begolli, sot ka ndryshuar totalisht, është një zonjë shumë e hijshme e cila i ka munguar ekranit shqiptar.

Manjola Begolli mbaroi studimet për ekonomik dhe sot është një biznesmene. Prej një kohe të gjatë i ka munguar ekranit, por herë pas here Begolli shfaqet në emisione të ndryshme, ku pyetjet mbi kohën kur luante rolin e Rudinës nuk mungojnë.