KA VETËM DY PËRBËRËS/ Kjo maskë do t’ju bëjë të zgjoheni me fytyrë super të pastër – AlpeGossip
KA VETËM DY PËRBËRËS/ Kjo maskë do t’ju bëjë të zgjoheni me fytyrë super të pastër

KA VETËM DY PËRBËRËS/ Kjo maskë do t’ju bëjë të zgjoheni me fytyrë super të pastër

Nëse nuk i keni fort qejf perimet jeshile, të paktën përdorni efektet e tyre antioksiduese në të mirë të lëkurës tuaj. Sonte po ju tregojmë një maskë me sallatë jeshile që thonë se bën çudira. Këshu që mbani vesh dhe na falenderoni më vonë.

Çfarë ju duhet?

Disa fletë sallatë jeshile

Vaj ulliri

Si ta bëni

Filloni duke larë mirë sallatën dhe duke e vendosur ë blender. Pasi të ketë marrë formën e një mase të njëtrajtshme shtoni gradualisht vajin e ullirit. Masën e përgatitur lëreni të pushojë për rreth 20 minuta dhe më pas vendoseni në fytyrë me ndihmën e një spatule.

Përpiquni ta mbani në lëkurë deri sa të vini re se maska ka marrë një ngjyrë më të errët dhe më pas shplajeni fytyrën vetëm me ujë të ngrohtë.

Shënim!

Nëse keni fytyrë të yndyrshme, përbërjes së mësipërme mund t’i shtoni paksa sodë buke, por mos e teproni kurrësesi me sasinë e saj.