'Kambanat e dhimbjes bien çdo sekond', përlot gruaja e aktorit të ndjerë shqiptar - AlpeGossip
‘Kambanat e dhimbjes bien çdo sekond’, përlot gruaja e aktorit të ndjerë shqiptar

‘Kambanat e dhimbjes bien çdo sekond’, përlot gruaja e aktorit të ndjerë shqiptar

3 muaj më parë aktori shqiptar i cili u bë i njohur nga “Show Meselation”, Blerim Peci ndërroi jetë në moshën 44-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë në mëlçi.

Aktori la pas dy fëmijë dhe bashkëshorten e cila sot i ka bërë të ndjerit një dedikim që i ka përlotur të gjithë.

“Tre muaj pa ty Beli…..
Tre muaj nga çasti kur zemra e Belit pushoi përjetësisht.
Tre muaj nga fryma e tij e fundit, nga mbyllja e perjetshme e syve te tij.
Tre muaj betejë me ankthin që përjetoj.
Kohë relativisht e gjatë pasi malli e dyfishon apo dhjetëfishon.

Koha kalon por jo dhimbja. Kambana dhimbjeje bien në çdo sekond.
Malli per ty nuk shuhet.
Zemra nuk pajtohet me fatin e as fati nuk pajtohet me zemren.
Shpirti im duket i humbur përballë humbjes tënde.
Loti im duket i vogël përballë dhimbjes që ndjej.
Alarme loti kersasin në mua por unë vazhdoj lotoj. Lotoj gjër në pafundësi.

Prej tre muajsh po bashkëjetoj me kujtimet për ty. Fotografitë tua po më shoqërojnë. Imazhin tënd e kam në sy. Veprat tua artistike i kam këtu. Ta dëgjoj edhe zërin tënd. Ti ishe i madh Beli im, nuk je njeri që harrohesh. Nuk je i tillë. Ti do të kujtohesh përjetësisht”, ka shkruar bashkëshortja e Blerim Pecit.