Kaq kohë pas ndarjes këngëtarja Elvana Gjata shpërthen mes "lotësh": Më ka marrë malli për ty aq... (FOTO) - AlpeGossip
Kaq kohë pas ndarjes këngëtarja Elvana Gjata shpërthen mes “lotësh”: Më ka marrë malli për ty aq… (FOTO)

Kaq kohë pas ndarjes këngëtarja Elvana Gjata shpërthen mes “lotësh”: Më ka marrë malli për ty aq… (FOTO)

Ndërsa përmendim emrin Elvana Gjata nuk na vjen në mendje vetem vokali i saj shume i bukur dhe i veçante por edhe suksesi i saj.

Ajo që pas ndarjes nga bashkepuntori i saj i ngushte prej vitesh, Flori Mumajesi, po perpiqet të jetë pjesë e arenës ndërkombëtare. Mund të themi që eshte në rrugë të mbarë. Këngët e saj te fundit kanë qenë suksese të padiskutueshme dhe janë bërë hit sapo kanë dalë.

Ajo ka lajmëruar se do të zhvillojë disa koncerte në qytete të ndryshme, në Zvicër, Shqipëri, Kosovë e në Greqi. Njëri prej tyre është “Color Day Festival” që do të mbahet më 12 maj në Tiranë.

Në një postim në Instagram, poshtë një fotoje që lajmeron datat e koncerteve, Elvana shkruan: “Me ka marre aq shumë malli për ty…”. Per çfarë ta kete marre malli Elvanën?! Besojmë që kjo frazë i dedikohet koncerteve të saj.