Këngëtarja e famshme i jep fund karrierës muzikore: Erdha në fund të udhëtimit tim… – AlpeGossip
Këngëtarja e famshme i jep fund karrierës muzikore: Erdha në fund të udhëtimit tim…

Këngëtarja e famshme i jep fund karrierës muzikore: Erdha në fund të udhëtimit tim…

Këngëtarja e njohur amerikane Gwen Stefani duket se ka vendosur t’i japë fund karrierës së saj muzikore.

Ajo ka njoftuar se do largohet nga bota e artit për t’iu përkushtuar familjes dhe fëmijëve të saj, të cilët ia kanë nevojën më shumë se kurrë.

Në një intervistë, Gwen tha: “Jam në fund të udhëtimit tim si muzikante, kjo për shkak të moshës dhe sepse kam mbi 30 vjet në skenë. Ka qënë kohë fantastike që kam pasur mundësinë të mbaj koncerte në shumë vende.Por tani për shkak të rolit tim si nënë më duhet t’i jap fund.”

NEW YORK, NY – DECEMBER 03: Gwen Stefani seen departing a radio interview for “Elvis Duran And The Z100 Morning Show” on December 3, 2015 in New York City. (Photo by James Devaney/GC Images)

NEW YORK, NY – DECEMBER 03: Gwen Stefani seen departing a radio interview for “Elvis Duran And The Z100 Morning Show” on December 3, 2015 in New York City. (Photo by James Devaney/GC Images)
48-vjecarja shtoi sedo të realizojë edhe turneun e fundit për të përshëndetur ndjekësit dhe fansat e saj.

 

Vlen të përmendim se disa nga hitet e saj janë:”Let Me Blow Ya Mind”, “Cool”, “Don’t Speak”, “Baby Don’t Lie”, “Hollaback Girl” etj.