Keni lënë nam! Këto janë gjërat që nuk duhet t’i bëni KURRË kur jeni në momente “të nxehta” me partnerin – AlpeGossip
Keni lënë nam! Këto janë gjërat që nuk duhet t’i bëni KURRË kur jeni në momente “të nxehta” me partnerin

Keni lënë nam! Këto janë gjërat që nuk duhet t’i bëni KURRË kur jeni në momente “të nxehta” me partnerin

Poshtë çarçafëve rregulli i parë është që nuk duhet të veproni vetëm në bazë të imagjinatës, por duhet të jeni shumë të lirshme.

Ta lini veten të lirë ndaj ndjenjave, fantazisë dhe frymëzimit,pa asnjë limit.
Seksi ka nevojë për lirshmëri dhe fantazi, por të mos harrojmë që gjithmonë ka një vijë ndarëse mes gjërave.

1-Femrat nuk duhet ta thërrasin të dashurin “babush” edhe nëse është 15 vjet më i madh. Nuk është eksituese. Ky emërim nuk vlen për një mashkull, me të cilin ju kryeni marrëdhënie.

2-Orgazma me sy hapur! Në të vërtetë në këto momente askush nuk e ka mendjen të mbajë sytë hapur dhe të shikojë tjetrin.

3-Veshjet intime shumë të ngarkuara dhe jo komode nuk janë aspak të rekomandueshme.

4-Të imitosh kafshët. Është shumë qesharake dhe në fakt nuk është aspak argëtuese. Mund të rrezikoni që partneri të qeshë me ju, duke ju vënë shumë në siklet. Për mos të folur për zhurmën që mund të shkaktoni.

5-Të bëni si fëmijë i vogël. Nëse ju pëlqen ta bëni këtë gjë mundohuni ta bëni, ndërkohë që përkëdheleni dhe absolutisht në momentin kur po bëni seks.

6-Të vishni një komplet me pelush, përveçse është një shije e shëmtuar, ka një erë shumë të keqe.

7-T’ua lëshojë në fytyrë. Nuk është aspak e këndshme dhe nuk duhet ta lejoni. Por nëse juve ju pëlqen diçka e tillë,atëherë askush nuk mund t’ju pengojë.

8-Të depiloheni para tij. Thoni se është seksi? Ku e keni lexuar?Nuk është aspak seksi.

9-Fantazitë tuaja të çmendura është më mirë të mos ia tregoni,sepse ai nuk do dinte se si të sillej.

10-Të bëni lojëra me armë të vërteta nuk është aspak e këshillueshme. Nëse doni mund të përdorni armë plastike, në këtë mënyrë evitoni çdo rrezik.

11-Të thërrasësh partnerin me emrin e dikujt tjetër. Është një ndër rregullat më të vjetra,por gjithsesi duhet rikujtuar,sepse pasojat janë shumë të padëshirueshme.

12-Asnjëherë mos shkoni në shtrat me dikë që nuk i dini as emrin. Edhe nëse e bëni asnjëherë mos harroni prezervativin.

13-Të hiqesh sikur je e kënaqur,kur në fakt nuk je. Nuk është mirë as për ju dhe as për partnerin.