KENI NJOLLA TË KAFENJTA NË TRUP? Ja si mund ti zhdukni – AlpeGossip
KENI NJOLLA TË KAFENJTA NË TRUP? Ja si mund ti zhdukni

KENI NJOLLA TË KAFENJTA NË TRUP? Ja si mund ti zhdukni

Këto shenja ndonjëherë mund të bëhen vërtet shqetësuese. Kjo për shkak se ata shpesh na vendosin në siklet duke na detyruar që të veshim rroba të cilat nuk i ekspozojnë ato pjesë të trupit ku shfaqen zakonisht këto njolla. Kryesisht në sqetulla, bikini dhe te gjunjët.

Ja disa mënyra si t’i zhdukni ato:

Uthull molle+vaj ulliri

2 lugë uthull molle+2 lugë sode buke Përziejini, pastaj aplikoni masën në zonën e caktuar, lëreni për pak minuta më pas shpëlajeni me ujë të ftohtë. Përdoreni 3 herë në javë.

Ujë+sodë

Hidhni pak sodë në një lugë me ujë, dhe përziejini. Pastaj me anë të një pambuku përhapeni në zonat që keni nevojë.

Qumësht+shafran indie+mjaltë

Përziejini mirë këto tre produkte dhe aplikojini të paktën 3 herë në javë.

Patate

Grini një kokërr patate të qëruar, dhe vendoseni në zonat ku keni njolla të errëta për 15 minuta.