KËRCËNOI SE DO TËRHIQEJ NGA MUZIKA/ Michael Buble bën lajmërimin e madh – AlpeGossip
KËRCËNOI SE DO TËRHIQEJ NGA MUZIKA/ Michael Buble bën lajmërimin e madh

KËRCËNOI SE DO TËRHIQEJ NGA MUZIKA/ Michael Buble bën lajmërimin e madh

Disa javë pasi tha se do të tërhiqej nga muzika, këngëtari Michael Buble surprizoi fansat me një lajm të befasishëm.

Ai njoftoi të enjten se do të mbajë turnerun e tij botëror ndërsa përgatitet për albumin e tij të 10-të në studio.

Michael Buble do zhvillojë një turne 36 ditor dhe ky është turneu i tij i gjashtë.

Këngëtari u largua nga skena muzikore pasi djali i tij 5-vjeçar, Elias u diagnostikua me kancer.

“Djali im është rikuperuar dhe unë do realizoj albumin,“-tha ai më parë. “Unë ndjeva se duhej t’i isha mirënjohës miliona njerëzve që mbarë botën që u lutën për ne dhe treguan mëshirë. Kjo më dha besim tek njerëzit.”