KLASIFIKIMI I SHENJAVE TË HOROSKOPIT/ Nga më E SINQERTA, tek më totalisht HIPOKRITJA – AlpeGossip
KLASIFIKIMI I SHENJAVE TË HOROSKOPIT/ Nga më E SINQERTA, tek më totalisht HIPOKRITJA

KLASIFIKIMI I SHENJAVE TË HOROSKOPIT/ Nga më E SINQERTA, tek më totalisht HIPOKRITJA

DASHI
Ju nuk mund të jeni hipokrite, edhe nëse e dëshironi. Preferoni të heshtni, ndoshta të hiqni dorë nga një përfitim, por të thoni ose të bëni diçka që nuk doni, vetëm për shkak se keni nevojë për të, këtë nuk e bëni dot. Më e pakta ju shpëton një qeshur, si kur përpiqeni të jeni hipokrit, ashtu edhe përpara njerëzve që ndihen hipokritë.

VIRGJERESHA
Nganjëherë privatësia juaj mund të ngatërrohet për hipokrizi. Por është vetëm një moment, ai që ju duhet për të reflektuar, për të thënë qartë dhe prarë se çfarë ndjeni dhe nëse ndjeni diçka negative, nuk ka asgjë që të fshehë mendimet tuaja.

DEMI
Jeni pjesë e atyre që dinë të jenë hipokritë mjaftueshëm, pa shkuar më tej, nëse kjo mund të shërbejë për të përfunduar diçka të mirë, për të lehtësuar udhëtimin. Në fund të fundit, ju i urreni komplikimet e panevojshme dhe nëse nevojitet një majë hipokrizie, ju e përdorni atë.

BINJAKET
Jeni një nga shenjat që po, në disa rrethana dini të jetë hipokrite. Në përgjithësi nuk jeni shumë, por tendenca mund të forcohet nga planetet në aspektin e keq në shenjat e tjera lëvizëse (Virgjëresha, Shigjetari dhe Peshqit), dhe pastaj bëhet paksa më e vështirë.

LUANI
Jeni më shumë diplomatike sesa hipokrite, e konsideroni hipokrizinë një formë të poshtërsisë, një gjë vulgare, por … pëlqeni të aktroni doni të dilni në pah, dhe nëse për këtë duhet pak hipokrizi, ju nuk frenoni. Në fund të fundit, i doni komplimentet.

GAFORRJA
Dini gjithmonë të dilni si më të mirët në një situatë, gjithashtu keni pak qëndrime hipokrite, por në përgjithësi përdorni këtë armë për të ruajtur privatësinë tuaj, për të ruajtur qetësinë, për të mos trazuar ujërat, me pak fjalë për të patur më shumë komoditet, se sa për të marrë rezultate praktike.

PESHQIT
Mund të jetë një formë mbrojtjeje, mund të jetë sepse intuita ju sugjeron se cilat qëndrime janë të përshtatshme për bashkëbiseduesit e ndryshëm dhe për frymën praktike, se çfarë duhet të bëjmë për të arritur qëllimet, fakti është se në rast nevoje jeni hipokritë që çke me të!

AKREPI
Nuk jeni hipokritë … jeni hipokritë në shkallën më të lartë, gjithçka varet nga situata, nga ajo që dëshironi të arrini. Nëse hipokrizia është e nevojshme, nuk jua merr askush, më e vështirë është të kuptohet kur e bëni atë me vetëdije apo pa vetëdije.

BRICJAPI
Një majë hipokrizie e keni, pa asnjë aspekt negativ në mbështetje, është vetëm një dyshimr. Për pjesën më të madhe heshtni, në mënyrë që të mos zbuloheni shumë tek të tjerët, për të ruajtur sekretet tuaj të fshehtë.

PESHORJA
Duke patur parësore ruajtjen e harmonisë, jo për të krijuar komplikime të panevojshme (si Demi jeni një shenjë e vendosur nën Venusin), ju bëheni shumë hipokrite. Natyrisht, nuk i quani qëndrimet tuaja hipokrizi, por përdorimi i botës, diplomacisë, arsimit.

UJORI
Nuk jeni hipokrit në parim, por nuk mungon ndjenja e oportunitetit dhe nëse kjo ju sugjeron se qëndrimi që duhet të mbahet është më paqësor, formalist, që ndjek sugjerimin atëherë jeni qetësisht hipokritë, edhe pse nuk e përdorni këtë term.

SHIGJETARI
Jeni pjesë e shenjave që përdorin hipokrizinë dhe simulimin. Mund të jetë prej bujarisë, që të pëlqeni dikujt, por mund të jeni shumë hipokritë edhe për shkak të ndikimit të të tjerëve.