KOMENTUAN NEGATIVISHT NË POSTIMET E SELENA GOMEZ/ Hailey Bieber sulmon fansat: Nuk do ti fal… – AlpeGossip
KOMENTUAN NEGATIVISHT NË POSTIMET E SELENA GOMEZ/ Hailey Bieber sulmon fansat: Nuk do ti fal…

KOMENTUAN NEGATIVISHT NË POSTIMET E SELENA GOMEZ/ Hailey Bieber sulmon fansat: Nuk do ti fal…

Hailey Bieber u bëri thirrje fansave të saj që të mos lënë “komente të këqija” nën postimet e Selena Gomez mes grindjeve të tyre të vazhdueshme. Modelja shkroi në “Instastory” të hënën:

“Nëse jeni duke lënë komente të këqija ose të vrazhda në emrin tim në postimet e dikujt, vetëm dijeni që unë nuk e dua këtë, as nuk do të mbështes ose do t’i fal ndonjëherë komentet e urrejtjes, keqdashëse ose të neveritshme. Të bësh këtë nuk më mbështet mua. Nëse jeni duke marrë pjesë në këtë, ju jeni pjesë e një kulture në të cilën unë nuk dua të bëj pjesë. Të lutem tregohu i mirë ose mos thuaj asgjë”.

Komentuan negativisht në postimet e ish-partneres së

Postimi i Bieber vjen disa ditë pasi urrejtësit mbushën seksionin e komenteve të postimit të fundit të yllit “Vetëm vrasje në ndërtesa” me komente urrejtjeje. Shumë e akuzuan atë se ishte “xheloze” ndaj Hailey-t dhe bashkëshortit të saj, Justin Bieber, i cili gjithashtu ndodh të jetë ish-i i Gomez. Një komentues shkroi:

“Të vijë turp për veten, shkaktove gjithë dramën e pakuptimtë vetëm për njëfarë ndikimi”.

Një tjetër komentoi:

“Mos luani viktimën, është neveri ju jeni 30 vjeçe!”.

Disa komentues të tjerë gjithashtu shkruan emoji me derra, gjarpër dhe të vjella. Në mars, Gomez, iu desh të nxiste fansat e saj që të ndalonin dërgimin e “kërcënimeve me vdekje” për modelen në internet.