KOMUNIKIMI ËSHTË ÇELËSI? 20 pyetje për seksin që mund t’ia bësh partnerit/es – AlpeGossip
KOMUNIKIMI ËSHTË ÇELËSI? 20 pyetje për seksin që mund t’ia bësh partnerit/es

KOMUNIKIMI ËSHTË ÇELËSI? 20 pyetje për seksin që mund t’ia bësh partnerit/es

Komunikimi nuk është vetëm një formë joshjeje, por një pararendës që hedh bazat për një seks më kuptimplotë, më të kënaqshëm dhe të këndshëm,” tha për Cosmopolitan Jess O’Reilly, seksologe.

Por nëse keni pak siklet për një bisedë seksuale, mos u shqetësoni. Mënyra më e mirë dhe më e lehtë për të folur me partnerin/en për seksin është duke i bërë pyetje.

Pyetjet mund të jenë të çfarëdoshme, nga eksitimi, masturbimi, pozicionet e deri te fantazitë seksuale. Përdorni imagjinatën tuaj. Për t’ju lehtësuar punë, ja disa pyetje që mund t’ju ndihmojnë:

1. Si të pëlqen të masturbohesh?

2. Ke ndonjë fantazi për të cilën ke qenë gjithmonë kurioz/e?

3. A ke ndonjë personazh të famshëm me të cilin/ën ke fantazuar të bësh seks?

4. Si është seksi ideal për ty?

5. Cili është vendi më “i egër” ku ke bërë/do të bësh seks?

6. Çfarë porno preferon?

7. Kur ndihesh më tërheqës/e?

8. Cila fjalë “e pistë” të eksiton?

9. Për çfarë mendon kur masturbon?

10. Çfarë është ndonjë gjë që ke pasur gjithmonë qejf ta provosh, por ke hezituar?

11. Çfarë të bën të ndihesh më mirë?

12. Cili është një moment i yni (seksual) që është i preferuari yt?

13. A do të provosh ndonjë pozicion të ri?

14. Cili është vendi i preferuar ku do të të puth?

15. Cili është vendi i preferuar ku do të më puthësh?

16. A ke ndonjë lodër seksuale të preferuar? (Nëse jo, a do doje të kishe?)

17. Cila ka qenë ëndrra më “e zjarrtë” seksuale?

18. A të pëlqen seksi “i egër”?

19. Cili është vendi yt i preferuar për të bërë seks?

20. A ka diçka që nuk të pëlqen kur e bëj?