SHITËSI I QUMSHTIT DEL NË PENSION PASI E DHUNUAN/ Habit me gjestin për klientët e tij – AlpeGossip
SHITËSI I QUMSHTIT DEL NË PENSION PASI E DHUNUAN/ Habit me gjestin për klientët e tij

SHITËSI I QUMSHTIT DEL NË PENSION PASI E DHUNUAN/ Habit me gjestin për klientët e tij

Një shitës qumshti është rrajhur brutalisht me një shkop bejsbolli nga një agresor.

Kershaë u sulmua nga një person emri i të cilit nuk është bërë i ditur, teksa ishte duke shitur qumësht me furgonin e tij.

John Kershaë do të festonte 50 vjet në tregti në gushtin e 2019, por ka vendosur të dalë në pension të parakohshëm, pas sulmit që i është bërë.

Pas daljes në pension gjyshi i katër fëmijëve dhe gruaja e tij Jill, 64 vjeç, vendosën të shkruajnë me dorë një letër për 200 klientët e tij duke shpjeguar arsyen e daljes në pension.

John: Unë mund të kisha dalë në pension vitin e kaluar, por unë me të vërtetë dëshiroja që të bëja 50 vjet në tregti.

Ndërsa ka shpieguar edhe sulmin e bërë ndaj tij.

“Sapo kisha marrë makinën time kur ky njeri arriti dhe hapi derën. Ai më nxori jashtë dhe më tërhoqi nëpër dysheme. Mbaja një shkop bejsbolli në kamion pas sulmit dhe kur shkova për ta marrë, ai e mori para meje dhe filloi t;më gjuante me të”.

Pasi agresori e kishte goditur i kishte thënë John: Më jep çelësat, ti je plak që nuk dua të të vras. Pastaj ai u fut në makinë dhe u largua.

Lidhur me shitjen e qumshtit John tha: Është një punë që gjithmonë e kam bërë me gëzim.Edhe mamaja ime, po ashtu edhe babaikështu kanë dorëzuar qumësht. Ka qenë një punë gjithmonë afër zemër sime. Njerëzit e çmojnë marrjen e qumështit të tyre në pragun e derës.

Fqinji i John, Maria Burns në një postim në Facebook shkruan: Ai na ka shkërbyer për 10 nvjet me sjelljen e qumshtit. Ai kurrë nuk na ka lënë pa qumësht, pavarësisht nga moti.