NOSTALGJIKE DHE FALENDERUESE NDAJ ARDITIT/ Këngëtaret tregojnë udhëtimin e tyre në "Këngën Magjike" (FOTO) - AlpeGossip
NOSTALGJIKE DHE FALENDERUESE NDAJ ARDITIT/ Këngëtaret tregojnë udhëtimin e tyre në “Këngën Magjike” (FOTO)

NOSTALGJIKE DHE FALENDERUESE NDAJ ARDITIT/ Këngëtaret tregojnë udhëtimin e tyre në “Këngën Magjike” (FOTO)

“Kënga magjike” ka menduar që me rastin e e 20 vjetorit të përcjellë shumë surpriza për publikun. Nga votat deri tek prezenca e Klaudjas dhe Borës ishin disa nga detajet që na befasuan.

Ditën e sotme është gjysëmfinalja dhe në datën 8 do të jetë finalja e madhe. Disa prej artistëve janë bërë nostalgjik duke publikuar video nga pjesmarrja e parë në këtë festival.

Këngëtaret  nuk kanë nguruar të rrëfejnë emocionet dhe krenarin gjithashtu detaj i përbashkët është falenderimi për Ardit Gjebrean.

Orgesa Zaimi

Aurela Gaçe

View this post on Instagram

Keshtu e nisëm rrugetimin bashke @kengamagjikeofficial . Ishte viti 2007 – 11 vjet me pare, me duken sikur ndodhi dje. ——- …. Pastaj erdhi 2014 ,nje hap ndryshe ,guxuam me @youngzerka 😍….Pa kontrroll…. ——- . E pastaj me kishte marre malli te qaja e ti lutesha atij te mos ikte….Akoma jo -2015 Emocione pafund….. Faleminderit te gjitheve ju qe me keni dhene nga vetja. Faleminderit kolegeve qe me kane dhene dashuri. . Faleminderit per besimin @iamflorimumajesi #timoflloko @darkodimitrov. . Faleminderit Adrian Hila . .per 25 vjet rrugetim se bashku. Urime gjithe autoreve, kengetareve, te rinjte sidomos. Nese ky eshte fillimi juaj, uroj te jete i mbare . Suksese te gjitheve —— 20 vjet histori Kenga Magjike. Prandaj nuk doja te mungoja kete here, doja te festoja muziken. Te festoja arsyen se pse kam dale ne skene ne fillim. Arsyeja eshte dashuri,pasion,adrenaline….te cilen ,do te doja t'a perserisja deri sa te kem fryme.

A post shared by Faleminderit Zot (@aurelagaceofficial) on

Orinda Huta

View this post on Instagram

"Tani e di" ishte viti 2002 kur une mora pjese per here te pare ne Kenga Magjike. Atehere isha vetem 15 vjec dhe nga momenti kur mu dha e drejta e pjesemarrjes e deri te kjo kenge pata shume thyerje zemre. Familja ime nuk kishte mundesi te investonte shume ne nje pasion timin sepse gjithmone me kishin rritur me idene qe muzika duhet te ishte thjesht nje hobi. Megjithate, kurre nuk ma kishte marr mendja qe do kisha nje nder kenget me te bukura te atij viti e cila degjohet ende sot. Sot ne Kenga Magjike, shume te rinj prekin skenen e madhe e shume prej tyre suksesin qe ndoshta nuk e kishin menduar ndonjehere. Emocionet bejne te veten por beni hapa te sigurt dhe jini falenderues. Zoti gjithmon zgjedh menyrat e veta per te te forcuar e lumturuar dhe duhet te jemi krahehapur ndaj bekimeve. Suksese te rinjve por edhe kengetareve Big ne kete 20 vjetor, ne te cilin kam kenaqesine te jem edhe krah njerezve brilant #armendrexhepagiqi #manjolanallbani #arbenskenderi #orgesazaimi Falenderuese ndaj me te mirit @arditgjebrea si cdo vit Kenga Magjike behet e paharrueshme jo vetem per artistet.

A post shared by Orinda Huta (@orindahuta) on

AlpeNews.al